Morawiecki jak Kiszczak. Proponuje strajkującym „okrągły stół”

Nowy premier, stare metody.

– Proponuję związkowcom „okrągły stół” zaraz po świętach, a teraz kieruję gorącą prośbę o zawieszenie strajku na czas egzaminów – powiedział w rządowej telewizji premier Mateusz Morawiecki. – Apeluję o to, aby nauczyciele umożliwili uczniom zdawanie ich. Nie jesteśmy jeszcze na samym końcu rozwiązania negocjacji, ale naszym najważniejszym celem jest, by uczniowie przystąpili do egzaminów – dodał Morawiecki.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


W trakcie wystąpienia w rządowej telewizji Morawiecki również zaatakował związkowców. – Negocjacje były bardzo trudne, ponieważ od końca stycznia każdą kolejną naszą propozycję strona związkowa brała, a następnie dodawała kolejne żądania – stwierdził wiceprezes PiS.

– Problemy wymagają podejścia systemowego i głębokiej przebudowy. Dlatego chciałem zaproponować związkowcom i nauczycielom okrągły stół. Apeluję o zawieszenie protestu w trakcie egzaminów, by uczniowie mogli je w założonym terminie napisać – zaapelował, podkreślając, że chciałby zaprosić do udziału w obradach „okrągłego stołu” także rodziców. Sam Morawiecki chce zostać „patronem” rozmów.

Źródło: Wprost / TVP