Sondaże pokazują wyraźną tendencję? PiS przegrywa na każdym polu, Morawiecki się schował?!

Układ władzy trzęsie się w posadach. Spanikowany prezes PiS zwołuje kolejną naradę, na której nikt nie ma pomysłu jak wyjść z sytuacji. Taśmy z Kaczyńskim, seks taśma z marszałkiem, tajemnicze kredyty na słupy w BZ WBK, afera z pomysłami na cenzurę internetu, brak podwójnych dopłat dla rolników i program Świnia+ a teraz potężny strajk nauczycieli sparaliżowały rząd, który przestał rządzić.

Gdzie jest Morawiecki, pytają ludowcy i wzywają premiera do wzięcia odpowiedzialności za państwo. Usunięcie się w cień Mateusza Morawieckiego to najlepszy dowód na kłopoty władzy. Gorączkowo wyciąga się ostatnie kwity, telewizja posuwa się do coraz bardziej absurdalnych oskarżeń – wszystko na nic. Nawet zaprzyjaźnione sondażownie nie są już w stanie przekonać ludzi, że PiS cokolwiek jeszcze w Polsce znaczy. Po prostu kompletny upadek.Najlepszym dowodem na to jest też kompletny brak wyczucia nastrojów społecznych – rodzice popierają strajk nauczycieli, bo mają dość sytuacji w szkole. Obrzydliwy atak na pedagogów nie umknął uwadze matek i ojców przemęczonych uczniów. I paradoksalnie pomógł nauczycielom, bo do rodziców dotarło kto odpowiada tak naprawdę za sytuację w szkołach.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Zjednoczone siły proeuropejskiej prodemokratycznej opozycji stały się nadzieją na lepszą przyszłość. A czeka nas jeszcze festiwal afer PiS i zbliża się dzień rozliczeń. Wiatr się już odmienił.