Najpierw Kamiński, teraz Falenta. Duda przekazał do prokuratury wniosek o ułaskawienie biznesmena, który zlecił nagrywanie przeciwników PiS

Prawdziwa twarz „dobrej zmiany”.

Prezydent Andrzej Duda przekazał do prokuratury wniosek o ułaskawienie Marka Falenty, biznesmena który zlecił kelnerom nagrywanie polityków. To właśnie nagrania z udziałem przeciwników PiS były wykorzystywane w kampanii wyborczej partii Jarosława Kaczyńskiego i do dziś są wykorzystywane do walki z opozycją. O decyzji Andrzeja Dudy poinformował prezydencki minister Błażej Spychalski.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Pytany przez dziennikarzy minister bronił się, że jest to „standardowa procedura” i nie przesądza, o tym czy prezydent zastosuje prawo łaski. Falenta ukrywał się w Hiszpanii, po tym gdy uprawomocnił się wyrok, skazujący go na 2,5 roku więzienia. Wcześniej biznesmena nie potrafili znaleźć podwładni Joachima Brudzińskiego, a wspierające PiS media przekonywały, że biznesmen jest w Rosji.

Źródło: RMF