“Nie ustaniemy, aż nie doprowadzimy do pełnego oczyszczenia Polski z ludzi, którzy nie są godni należeć do naszej wspólnoty narodowej” – mówił senator Bierecki podczas oficjalnych państwowych uroczystości. To bardzo niebezpieczna powtórka z historii, bo słowa o oczyszczeniu kraju z jakiejś grupy ludzi padały między innymi z ust nazistowskich polityków przed drugą wojną światową.

“Hitler bardzo precyzyjnie planował zmiany, które chciał wprowadzić we własnym kraju. Ich pierwszym etapem miało być oczyszczenie Niemiec z wrogów narodu i narodowego socjalizmu. Wrogami byli Żydzi, komuniści, socjaldemokraci, niechętni Hitlerowi katolicy, słowem: wszyscy opozycjoniści.” – to krótka powtórka z historii ze strony CiekawostkiHistoryczne.pl

Reklamy

Na usta cisną się bardzo nieparlamentarne słowa, kiedy słyszy się wypowiedzi takie jak Biereckiego. Tego typu ludzie powinni być w demokratycznym państwie prawa, z takimi tragicznymi doświadczeniami z przeszłości, odsunięci na margines.

Poprzedni artykułCzy Unia Europejska jest dla Ciebie szmatą? Kolejny mocny spot Krzysztofa Hetmana
Następny artykułCo dalej z aferą podkarpacką? Cztery tysiące nagrań z agencji towarzyskiej: marszałek, wiceminister obrony, arcybiskup, szef komendy policji?!