Czegoś takiego dawno Polska nie widziała. Nieprzebrane tłumy w geście poparcia dla nauczycieli strajkujących już od pięciu dni – tak dzisiaj wygląda centrum Warszawy. Warszawiacy ale też osoby spoza stolicy, przyjechali by wesprzeć protestujących pedagogów, którzy strajkują przeciwko niszczeniu polskiej edukacji.

Będąc na miejscu widzi się same przyjazne, uśmiechnięte twarze. Są rodzice, dzieci, nauczyciele, przedstawiciele związków zawodowych – wszyscy zjednoczeni w obronie przyszłości uczniów. Bo nikt nie ma dzisiaj wątpliwości, że ten protest to pierwszy krok do nowoczesnej szkoły, do wielkich zmian w oświacie.

Niezadowoleni z protestu mogą być za to tylko Mateusz Morawiecki, Jarosław Kaczyński, Beata Szydło, Anna Zalewska i wielu działaczy PiS, zaangażowanych w brutalną wojnę propagandową z nauczycielami. Dzisiaj solidarność  międzyludzka pokonała hejt i nienawiść, dzisiaj tysiące ludzi pokazują swoją obecnością, ale też wpłatami na fundusz strajkowy, że są za lepszą oświatą, za lepszą przyszłością swoich dzieci, są za lepszą szkołą. Serce się raduje na ten widok.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Henryk Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Henryk
Gość
Henryk

Niezadowoleni są tylko Mateusz Morawiecki, Jarosław Kaczyński, Beata Szydło, Anna Zalewska i wielu działaczy PiS, zaangażowanych w brutalną wojnę propagandową z nauczycielami. Ale sam Szydło powiedziała, że są w unii i wstyd żeby rząd tak mało zarabiał i sama sobie podniosła 8500 zł. To niech jak jesteśmy w unii to nauczyciele mają takie pensje, jakie są w unii europejskiej a nie okradają i patrzą jedno stronie tak jak by w rządzie byli pępkiem świata a żyją z naszych podatków złodziejskie o szósty rozdają 500+ i dają kiełbasę wyborcza 1100 zł dla emerytów. Gdzie mogliby to spożytkować na dobry cel a… Czytaj więcej »