27 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieNauczyciele mają wielkie wsparcie w społeczeństwie. Tysiące ludzi na wiecu w Warszawie.

Nauczyciele mają wielkie wsparcie w społeczeństwie. Tysiące ludzi na wiecu w Warszawie.

Czegoś takiego dawno Polska nie widziała. Nieprzebrane tłumy w geście poparcia dla nauczycieli strajkujących już od pięciu dni – tak dzisiaj wygląda centrum Warszawy. Warszawiacy ale też osoby spoza stolicy, przyjechali by wesprzeć protestujących pedagogów, którzy strajkują przeciwko niszczeniu polskiej edukacji.

Będąc na miejscu widzi się same przyjazne, uśmiechnięte twarze. Są rodzice, dzieci, nauczyciele, przedstawiciele związków zawodowych – wszyscy zjednoczeni w obronie przyszłości uczniów. Bo nikt nie ma dzisiaj wątpliwości, że ten protest to pierwszy krok do nowoczesnej szkoły, do wielkich zmian w oświacie.

Reklamy

Niezadowoleni z protestu mogą być za to tylko Mateusz Morawiecki, Jarosław Kaczyński, Beata Szydło, Anna Zalewska i wielu działaczy PiS, zaangażowanych w brutalną wojnę propagandową z nauczycielami. Dzisiaj solidarność  międzyludzka pokonała hejt i nienawiść, dzisiaj tysiące ludzi pokazują swoją obecnością, ale też wpłatami na fundusz strajkowy, że są za lepszą oświatą, za lepszą przyszłością swoich dzieci, są za lepszą szkołą. Serce się raduje na ten widok.

Musisz o tym wiedzieć!