Brutalna kampania wyborcza.

Na kilka miesięcy przed wyborami państwowy Orlen chce przejąć drugiego największego kolportera prasy w Polsce – Ruch. Ruch cenny dla rządzących jest ze względu na swoje punkty dystrybucji – kioski, które często są jedynymi punktami sprzedaży prasy w mniejszych miejscowościach. Sytuacja wzbudza spore kontrowersje – wydawcy obawiają się, że z kiosków mogą zostać wyrzucone tytuły, które patrzą PiS na ręce.

– Jeżeli Orlen kupi Ruch i wyrzuci gazety, z którymi ma nie po drodze, będzie dzika awantura. Jeżeli skrajnie upolityczniony prezes Orlenu będzie robił nam numery, to gwarantuję, że w każdym wydaniu „Przeglądu” do odwołania będzie miał kolumnę poświęconą sobie i koncernowi – zapowiedział redaktor naczelny „Przeglądu” Jerzy Domański.

– Wielokrotnie mieliśmy sygnały, że niektóra prasa na stacjach benzynowych Orlenu jest niedostępna albo chowana przed klientami. Czy w związku z tym taka spółka powinna przejmować największego niegdyś dystrybutora prasy w Polsce? To budzi kontrowersje – ocenił Andrzej Rozenek, wicenaczelny tygodnika „Nie”.

Źródło: Magazyn Press

Podziel się swoją opinią!


Co o tym sądzisz?
  • Fascynacja
  • Szczęście
  • Smutek
  • Złość
  • Znudzenie
  • Strach

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
angryŻołnierz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
angry
Gość
angry

Juz w tej chwili niech ktos kupi na Podlasiu Gazete Wyborcza??Cud.Elk…Chyba po znajomosci…Prasa nie tylko ta tam nie dociera lub kilka egzemplarzy

Żołnierz
Gość
Żołnierz

W państwie totalitarnym jakim pod rządami PiS jest Polska, wszystko jest możliwe! Ostrzegam!