21 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaPolityka krajowaPiSZ kiosków zniknie krytyczna wobec PiS prasa? Dlaczego Orlen chce kupić Ruch?

Z kiosków zniknie krytyczna wobec PiS prasa? Dlaczego Orlen chce kupić Ruch?

Brutalna kampania wyborcza.

Na kilka miesięcy przed wyborami państwowy Orlen chce przejąć drugiego największego kolportera prasy w Polsce – Ruch. Ruch cenny dla rządzących jest ze względu na swoje punkty dystrybucji – kioski, które często są jedynymi punktami sprzedaży prasy w mniejszych miejscowościach. Sytuacja wzbudza spore kontrowersje – wydawcy obawiają się, że z kiosków mogą zostać wyrzucone tytuły, które patrzą PiS na ręce.

Reklamy

– Jeżeli Orlen kupi Ruch i wyrzuci gazety, z którymi ma nie po drodze, będzie dzika awantura. Jeżeli skrajnie upolityczniony prezes Orlenu będzie robił nam numery, to gwarantuję, że w każdym wydaniu „Przeglądu” do odwołania będzie miał kolumnę poświęconą sobie i koncernowi – zapowiedział redaktor naczelny „Przeglądu” Jerzy Domański.

– Wielokrotnie mieliśmy sygnały, że niektóra prasa na stacjach benzynowych Orlenu jest niedostępna albo chowana przed klientami. Czy w związku z tym taka spółka powinna przejmować największego niegdyś dystrybutora prasy w Polsce? To budzi kontrowersje – ocenił Andrzej Rozenek, wicenaczelny tygodnika „Nie”.

Źródło: Magazyn Press

Musisz o tym wiedzieć!