Schetyna pyta Kaczyńskiego o aferę Srebrnej: Co się stało z kopertą od austriackiego biznesmena?

Schetyna kontra Kaczyński.

– Chciałem zapytać prezesa Kaczyńskiego, co się stało z kopertą od austriackiego biznesmena? Czy pan wreszcie na to odpowie? Bo jeśli pan nie odpowie teraz, to odpowie pan niezależnemu prokuratorowi po wyborach – powiedział lider Koalicji Europejskiej Grzegorz Schetyna.

Reklamy

Ponadto Schetyna zaapelował do prezesa PiS o „piątkę do Kaczyńskiego” – pięć odpowiedzi na pięć ważnych pytań. Wśród pytań znalazły się te o dymisję minister Anny Zalewskiej, godne traktowanie i zaprzestanie szczucia TVP na nauczycieli. Lider KE pytał Kaczyńskiego też o rozkład przemysłu obronnego i upadek polskiego wojska oraz rozliczenie wiceprezesa PiS Antoniego Macierewicza ze śledztwa smoleńskiego.

– Po czwarte: jak zamierza pan rozliczyć swojego zastępcę, wiceprezesa PiS Antoniego Macierewicza ze śledztwa smoleńskiego? I kiedy przeprosicie naród za lata, w których kłamaliście o zamachu – pytał Schetyna Kaczyńskiego.

Lider KE zapytał Kaczyńskiego również o przyzwolenie na słowa senatora PiS Grzegorza Biereckiego o „oczyszczaniu Polski z ludzi niegodnych”. – Jeśli nie, to czy wystarczy panu odwagi, aby za tę haniebną, na granicy faszyzmu wypowiedź usunąć Biereckiego z partii? – dodał Schetyna.

Źródło: Fakt