Kosztowna zabawa.

– Zanim pani Zalewska pójdzie do Parlamentu Europejskiego, niech lepiej podpisze zwrot kosztów dla samorządów, w tym dla nas, bo przecież my tych pieniędzy nie dodrukowaliśmy – zaapelowała wiceprezydent Wrocławia Renata Granowska.

Koszty jakie poniósł Wrocław na dostosowanie się do reformy edukacji są zawrotne bo aż 100 milionów złotych.

– We Wrocławiu nagle musieliśmy przystąpić do wygaszenia 40 gimnazjów i nikt się wtedy nie zastanowił, że nagle z sieci szkół zniknie tyle placówek edukacyjnych. Pani Zalewska zdecydowała, że tak ma być i koniec, nie zważając na koszty. Chętnie pokazałabym pani Zalewskiej, ile jest nam winna pieniędzy za reformę, którą tak bardzo chciała wprowadzić i wprowadziła – wyjaśnia Onetowi wiceprezydent Granowska.

– Jeżeli ktoś mówi, że reformę trzeba przeprowadzić, bo taka jest wola i strategia rządu, to należałoby poprzeć to też pieniędzmi. Likwidacja gimnazjów i przekształcanie ich w szkoły podstawowe wiąże się z odprawami dla nauczycieli, przebudową stołówek i innymi kosztami inwestycyjnymi w placówkach. We Wrocławiu na dostosowanie się do reformy wydaliśmy 100 mln zł. Razem z innymi dużymi miastami przystąpiliśmy do pozwu zbiorowego – podkreśliła wiceprezydent Wrocławia.

Minister edukacji narodowej Anna Zalewska jest „jedynką” PiS w tegorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego w okręgu dolnośląsko-opolskim.

Źródło: Onet

Podziel się swoją opinią!


Co o tym sądzisz?
  • Fascynacja
  • Szczęście
  • Smutek
  • Złość
  • Znudzenie
  • Strach

7
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
BasiawkurzonaJa AnnaAniaixi Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Olbrychowski Adam
Gość
Olbrychowski Adam

Ale wstyd…popierałem PiS, ale teraz zacząłem ich nienawidzieć:(

ixi
Gość
ixi

kolejny nawrócony – lepiej późno, niż później 🙂

Ania
Gość
Ania

Za takie decyzje powinno się zamykać do pudła, a pani Zalewska powinna zapłacić ze swoich pieniędzy, no tak nie ma tyle. Dlaczego mamy płacić my podatnicy i samorządy, które mogłyby wydać te pieniądze na coś bardziej pilnego i pożytecznego, jak np przedszkola czy domy opieki. Nie wolno na nią głosować, niech zostanie i naprawi ten syf co zrobiła! A nie ucieka tam gdzie więcej kasy dostanie. Obluda po prostu. Wstyd i hańba.

Renata
Gość
Renata

Brawo! Szkoda, że tak późno. Koniecznie trzeba pociągnąć do odpowiedzialności Zalewską.

wkurzona
Gość
wkurzona

Rozpieprzyli całe państwo i skłócili naród! Ciekawe na czyje polecenie…..

Basia
Gość
Basia

To jest pytanie na wagę wolności Polski !!!

Ja Anna
Gość
Ja Anna

Przecież za takie coś zapłacimy my… A nie ona… I to tak na prawdę podwójnie… Ehhh szkoda słów 😟