Co się dzieje z Jarosławem Kaczyńskim? Prezes PiS najwyraźniej słabnie. Czy to brak pomysłów, brak energii czy może przytłoczenie aferami? Kolejna konwencja PiS, która miała być wielkim wydarzeniem, przebiegała tak, jakby mało kto wierzył w sukces tego ugrupowania. Sam prezes powtarzał puste frazesy, które mogą budzić co najwyżej uśmiech politowania, takie jak „Europejskie płace, polskie ceny”. Czy miał na myśli to, że w Polsce wiele towarów jest droższych niż w Niemczech?

Zresztą nie tylko zakupy mogą być tańsze w Niemczech. Niemcy mają też tańszy od nas prąd, bo w Polsce jest realizowana wizja z lat siedemdziesiątych – gigantyczna trująca elektrownia węglowa. W tym czasie wszystkie kraje naokoło przeszły na energetykę atomową i odnawialną a ilość elektrowni węglowych maleje.

Reklamy

Jedno jest pewne – slogany o płacach nikogo rozsądnego przekonać nie mogą. Polska najpierw musi w Europie być, pozbyć się biurokratycznego balastu etatyzmu i kolesiostwa, inwestować w innowacje i rozwój, promować firmy i nowoczesną edukację. To są podstawy. Dzisiaj PiS wiedzie Polskę drogą w stronę gdzie nie ma cywilizacji, jest tylko biurokracja, produkcja ustaw i przepisów oraz wszechobecna własność państwowa, która nie działa, czyli do takiej najgorszej formy socjalizmu pomieszanego z komunizmum.

Poprzedni artykułSzokujący wpis: Beata Mazurek niechcący zdradza jedną z największych tajemnic PiS. Polskie państwo jest słabe!
Następny artykułTrzeba działać w interesie wszystkich Polaków, a nie tylko samych swoich. „Przywrócimy Polsce braterstwo” – mocne słowa prezesa PSL