22 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieTrzeba działać w interesie wszystkich Polaków, a nie tylko samych swoich. "Przywrócimy...

Trzeba działać w interesie wszystkich Polaków, a nie tylko samych swoich. „Przywrócimy Polsce braterstwo” – mocne słowa prezesa PSL

„Trzeba działać w interesie wszystkich Polaków. Chcemy budowania wspólnoty, nie szukania wrogów. Nie zgadzamy się na mowę nienawiści w debacie publicznej. Słyszeliśmy o kolejnych grupach społecznych jako wrogach PiS, było o czyszczeniu Polski, mówili też o „eliminacji PSL”. My przywrócimy Polsce braterstwo.” – mówił prezes ludowców, Władysław Kosiniak-Kamysz.

„Rozliczamy z działań, nie z obietnic. Pytam dzisiaj Jarosława Kaczyńskiego, gdzie gdzie jest obiecany Narodowy Holding Spożywczy? Do kupienia było 150 zakładów przetwórstwa spożywczego. Nie kupiliście nic.” – mówił Kosiniak-Kamysz w Rzeszowie.

Reklamy

” Unijne dopłaty dla rolników mają być ujednolicone. Polski rolnik ma mieć tyle samo co francuski czy niemiecki. My zagwarantujemy 280€ do hektara. Wywalczymy 35 mld € dla polskiego rolnictwa” – dodał prezes ludowców.

„Naszego wsparcia potrzebują nauczyciele. Mateusz Morawiecki powinien natychmiast pojechać do nauczycieli i jeszcze przed świętami wypracować porozumienie. My już rok temu przedstawialiśmy propozycję dla edukacji. Mamy projekt podwyżek dla nauczycieli, lekki cyfrowy tornister, bo wiemy, że od edukacji zależy przyszłość naszego kraju.” – mówił Kosiniak-Kamysz.

„Musimy naprawić to, co zostało zburzone. Przywrócimy Polsce braterstwo, odbudujemy wspólnotę. Koniec z podziałem na lepszych i gorszych” – podsumował prezes ludowców.

Musisz o tym wiedzieć!