Srebrna-gate.

– W związku z tymi wszystkimi działaniami, które pokrzywdzony (Gerald Birgfellner) odbiera jako prześladowanie wysłał on do prokuratury informacje, że kolejne przesłuchania w ramach postępowania sprawdzającego (przed wszczęciem śledztwa) mogą się odbyć wyłącznie w polskich placówkach dyplomatycznych w Austrii. Możliwość i tryb takich przesłuchań dopuszcza kodeks postepowania karnego. Uważamy jednak, że nie ma żadnych podstaw, aby kontynuować tę fazę postępowania. Oczekujemy na natychmiastowe wszczęcie śledztwa w tej sprawie – poinformował mec. Roman Giertych.

Jak zaznaczył adwokat Austriaka, jeżeli prokuratura Zbigniewa Ziobry uważa, że ma zbyt mało podstaw do wszczęcia śledztwa, to niech wyda postanowienie o odmowie wszczęcia, a wówczas takie postanowienie zweryfikuje sąd. – Mam nadzieję, że wówczas prowadzący to postępowanie doznają już trzeciej sądowej porażki w tej sprawie. Nadto oczekujemy na natychmiastowe odsunięcie od prowadzenia sprawy prokurator Śpiewak oraz nadzorującego ją prokuratora, który ponosi część odpowiedzialności za przebieg tego postępowania. Po przegranych przed sądem dwóch sprawach o nałożenie kar porządkowych obydwoje tych prokuratorów powinno ze wstydem odsunąć się od sprawy – dodał adwokat.

Wcześniej, w marcu, obrońcy pokrzywdzonego w aferze Srebrnej poinformowali, że zamierzają złożyć doniesienie na prezesa PiS do prokuratury w Austrii. W obliczu działań podwładnych Zbigniewa Ziobry międzynarodowe śledztwo może być jedynym rozwiązaniem.

Źródło: Facebook / Roman Giertych

8
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
MarekZbigniewHankaBolesławLidia Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Obserwator
Gość
Obserwator

Nareszcie!

zosia
Gość
zosia

też się cieszę

Lidia
Gość
Lidia

Mogę małemu dorzucić pampersa na czas przesłuchań przez austriackich prokuratorów…

Bolesław
Gość
Bolesław

NaJWYŻSZY CZAS ZŁAPAĆ TEGO SUKINSYNA ZA JAJA!

Marek
Gość
Marek

Nie da się, kochones brak

Hanka
Gość
Hanka

Chce tej groteski Kaczynskiego zakonczenia. Szalbierstwo, klamstwo, zlodziejstwo jest ohydna gra polityczna, w ktora bawi sie ten niby”parlamentarzysta”, prezydent, posel!!!

Zbigniew
Gość
Zbigniew

Dawac kakaluda na taboret 🙂

Hanka
Gość
Hanka

Dziekuje za wylaczenie, powiedzialam prawde!!!