Srebrna-gate.

– W związku z tymi wszystkimi działaniami, które pokrzywdzony (Gerald Birgfellner) odbiera jako prześladowanie wysłał on do prokuratury informacje, że kolejne przesłuchania w ramach postępowania sprawdzającego (przed wszczęciem śledztwa) mogą się odbyć wyłącznie w polskich placówkach dyplomatycznych w Austrii. Możliwość i tryb takich przesłuchań dopuszcza kodeks postepowania karnego. Uważamy jednak, że nie ma żadnych podstaw, aby kontynuować tę fazę postępowania. Oczekujemy na natychmiastowe wszczęcie śledztwa w tej sprawie – poinformował mec. Roman Giertych.

Reklamy

Jak zaznaczył adwokat Austriaka, jeżeli prokuratura Zbigniewa Ziobry uważa, że ma zbyt mało podstaw do wszczęcia śledztwa, to niech wyda postanowienie o odmowie wszczęcia, a wówczas takie postanowienie zweryfikuje sąd. – Mam nadzieję, że wówczas prowadzący to postępowanie doznają już trzeciej sądowej porażki w tej sprawie. Nadto oczekujemy na natychmiastowe odsunięcie od prowadzenia sprawy prokurator Śpiewak oraz nadzorującego ją prokuratora, który ponosi część odpowiedzialności za przebieg tego postępowania. Po przegranych przed sądem dwóch sprawach o nałożenie kar porządkowych obydwoje tych prokuratorów powinno ze wstydem odsunąć się od sprawy – dodał adwokat.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2832700680103602&id=215392231834473&__xts__[0]=68.ARDYsVUL14C8CCOHG8U9IO-t-pxJVe5YGjxMgIDgvkqltHwlCwd2uV9weoFRym8ThzgVC_PQPuTpIVp37c5cThgu543OuDlYpZdzFhCrC348ysnjZRiyty1q938ls3pgsAsAwkqVWXL74DGChTG81ZhGVVTIOWMNK_ZM0G0qJfzsTA0AZU0Vg8BNiicA4KKr_FC_PfdT3vcgv4tTBVd0yDj6EHW-7h-Z6c5wVekyLGMuIw34yRnUFyjD5oxGjTEs1kFrSxFlY8Woc4zaznrg-dVQflJAHmLoqT1EOc_JrneEpwkbsHqjhTTELwZ3ZI3ZUvqPljYO29khnn4SE0bkVg&__tn__=-R

Wcześniej, w marcu, obrońcy pokrzywdzonego w aferze Srebrnej poinformowali, że zamierzają złożyć doniesienie na prezesa PiS do prokuratury w Austrii. W obliczu działań podwładnych Zbigniewa Ziobry międzynarodowe śledztwo może być jedynym rozwiązaniem.

Źródło: Facebook / Roman Giertych

Poprzedni artykułCejrowski: Matka dzieci jest dla Kaczyńskiego mniej warta niż maciora [Wideo]
Następny artykułMorawiecki pogrążył liderkę PiS do Parlamentu Europejskiego. „Jest potrzebna głęboka reforma całego systemu oświaty”