„Zarówno naruszanie prawa grawitacji, na przykład skok z wieży, jak i praw ekonomii, w tym arytmetyki, smutno się kończy. Z tym, że w pierwszym przypadku płaci delikwent, a w drugim społeczeństwo, które dało się ogłupić politycznym cwaniakom. Dlatego przeciwdziałanie im jest prospołeczne” – napisał profesor Balcerowicz komentując kolejne pomysły PiS.

„Bolszewicy też negowali prawa ekonomiczne, zastępując własność prywatną monopolem właśności państwowej, a rynek – nakazami i przydziałami – w przekonaniu, że zapewnią gospodarce i społeczeństwu rozkwit. Zapewnili ludobójstwo, zacofanie, propagandę kłamstwa i zastraszanie.” – dodał Balcerowicz.

Reklamy

„Śledząc wypowiedzi Kaczyńskiego trudno oprzeć się wrażeniu, że nie interesuje go prawda czy meritum. Interesuje go czy może poszczuć ludzi na swoich krytyków, wzmocnić podziały, wzbudzić strach. To najgorszy rodzaj polityki, przyciągający ludzi żądnych posad i władzy.” – komentował.

źródło: Twitter

 

Poprzedni artykułUpada kolejny mit PiS. Wojsku kazano oszczędzać
Następny artykułTaśmy Kaczyńskiego: minęło blisko 80 dni od zawiadomienia prokuratury w sprawie jednej z najważniejszych afer ostatnich lat