Profesor Balcerowicz: Kaczyńskiego interesuje czy może poszczuć ludzi na swoich krytyków, wzmocnić podziały, wzbudzić strach

“Zarówno naruszanie prawa grawitacji, na przykład skok z wieży, jak i praw ekonomii, w tym arytmetyki, smutno się kończy. Z tym, że w pierwszym przypadku płaci delikwent, a w drugim społeczeństwo, które dało się ogłupić politycznym cwaniakom. Dlatego przeciwdziałanie im jest prospołeczne” – napisał profesor Balcerowicz komentując kolejne pomysły PiS.

“Bolszewicy też negowali prawa ekonomiczne, zastępując własność prywatną monopolem właśności państwowej, a rynek – nakazami i przydziałami – w przekonaniu, że zapewnią gospodarce i społeczeństwu rozkwit. Zapewnili ludobójstwo, zacofanie, propagandę kłamstwa i zastraszanie.” – dodał Balcerowicz.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


“Śledząc wypowiedzi Kaczyńskiego trudno oprzeć się wrażeniu, że nie interesuje go prawda czy meritum. Interesuje go czy może poszczuć ludzi na swoich krytyków, wzmocnić podziały, wzbudzić strach. To najgorszy rodzaj polityki, przyciągający ludzi żądnych posad i władzy.” – komentował.

źródło: Twitter