„Kończysz studia, masz 25 lat i od razu, z buta, bez doświadczenia wskakujesz na stołek konsula w Rijadzie, gdzie znajdzie się też etacik dla kogoś z rodziny celem godnej reprezentacji Najjaśniejszej i troski o jej obywateli. Oszałamiające kariery za PiS, program Martyna+”

„Mnie zaszczuto w perfidny sposób, pozbawiając telefonu, mieszkania i zwlekając z zakupem biletu powrotnego do Polski, ekipa pisowska rozwaliła polską dyplomacje.” – ujawnił były konsul. Chodzi o wyrzucenia doświadczonego dyplomaty, Marcina Styszyńskiego, posiadającego liczne kontakty w Arabii Saudyjskiej celem zrobienia miejsc dla młodych niedoświadczonych ale swoich osób prosto po studiach.

Reklamy

„Pełniłem funkcje dyplomatyczne w 3 różnych ambasadach (Egipt plus Sudan, Algieria z akredytacją na Mali oraz Saudi plus Jemen i Oman za wszystkich ekip politycznych w Polsce. To, co dzieje się jednak teraz nie mieści się w głowie.” – ujawnił Styszyński.

Na miejsce Staszyńskiego wysłano nowe osoby. Są to m.in. Katarzyna Piechcin i Radosław Piechcin.

fot. Twitter

Poprzedni artykułPo wywiadzie z Macierewiczem generał boi się o bezpieczeństwo Polski
Następny artykułDramat mieszkańców i samorządów wiejskich. Ich pieniądze są zabierane na nieudane reformy PiS a nie ma na chodniki, drogi i szkoły.