Kosiniak-Kamysz stanowczo: bronimy wartości ale nie zgadzamy się na jakąkolwiek politykę w Kościele

“Idziemy do Unii Europejskiej z wartościami chrześcijańskimi, których będziemy bronić w Polsce i Europie. Nie damy ich zniszczyć, ale nie zgadzamy się na jakąkolwiek politykę w Kościele” – mówił w sobotę w Rzeszowie Władysław Kosiniak-Kamysz.

“Wychodząc z tej tradycji, czerpiąc z niej każdego dnia szanując te tradycje idziemy wspólnie w wielkim wyborze Polaków – Polski nowoczesnej, Polski europejskiej, Polski braterskiej, taką Polskę w silnej Europie wybierzmy 26 maja. Idziemy w tej tradycji i wiemy pod jaką flagą i jaką drogą; i będziemy jej bronić, ale nie zgadzamy się na jakąkolwiek politykę w Kościele” – mówił Kosiniak-Kamysz.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


“Musi wygrać Polska, która szanuje każdego człowieka, jest silna tradycją, ale i otwarta na nowoczesność” – dodał Kosiniak-Kamysz i przypomniał, że PSL w swoim programie ma propozycje dla edukacji: podwyżki dla nauczycieli, lekki cyfrowy tornister dla uczniów oraz zmiany w podstawie programowej, by szkoła stała się ciekawsza oraz bardziej przydatna dla młodych ludzi

“Koniec z podziałami w Polsce, koniec z podziałami między Polakami, koniec z podziałem kół gospodyń wiejskich, OSP, strażaków, rodzin strażackich na lepsze i gorsze. Przywrócimy jedność, bo jedność w różnorodności jest możliwa i jedność w różnorodności zwycięży w wyborach europejskich” – podsumował prezes ludowców.

źródło: Twitter / PSL.pl