Instrukcje z Nowogrodzkiej nie dojechały? Morawiecki martwi się katedrą we Francji a nie ma czasu dla nauczycieli

Jak to jest, że polski premier przez ostatnie 36 godzin częściej mówił o pomocy dla Francji w kontekście katedy Notre Dame, niż przez 3,5 roku o konieczności podwyżek dla nauczycieli, pytają Polacy. I przypominają, że Polska ma dużo mniejszy budżet i słabszą gospodarkę niż Francja. Dlaczego więc Morawiecki nie zajmie się sprawami lokalnymi, naszymi? Być może dlatego, że nie ma pomysłu lub nie dostał instrukcji z Nowogrodzkiej.

Coraz wyraźniej widać, że polski premier nie chce zajmować się polskimi trudnymi sprawami. Bo temat nauczycieli nabrzmiewał przez cztery ostatnie lata. Dzisiejsze deklaracje negocjacji i spotkań można ocenić wyłącznie w kategoriach żartu. Co robiliście przez ostatnie cztery lata? Morawiecki skrytykował nawet nieudane reformy Zalewskiej ale on też był w tym rządzie! Co więcej, on też został nagrany w Sowa & Przyjaciele. Jego sprawa też jest nadal niewyjaśniona!

Reklamy

Dlatego tak wygodnie jest mówić o Francji, idealny temat zastępczy – pożar katedry w Paryżu. To wyraz niedojrzałości politycznej i chłopczykowa taktyka uciekania od problemów. Fatalnie to wygląda, panie Morawiecki. Proszę zadzwonić po instrukcje na Nowogrodzką. Może coś już wymyślili