Ludowcy wzywają do rozmów przy okrągłym stole. “Sytuacja jest nagląca” ocenia Piotr Zgorzelski

“Polskie Stronnictwo Ludowe od trzech lat alarmuje, że sytuacja w edukacji stale się pogarsza. Nasze propozycje w sprawie oświaty przedstawiliśmy już rok temu w programie Rzeczpospolita Samorządowa. Mówimy w nim o potrzebie przywrócenia nauczycielom godności, zwiększeniu ich zarobków, wprowadzeniu lekkich cyfrowych tornistrów, zmianie programu szkolnego i postawieniu na przydatną wiedzę” – mówił Piotr Zgorzelski, poseł ludowców.

“Dziwie się, że premier Morawiecki tak unika okrągłego stołu. Powinien od odbyć się natychmiast a nie po świętach. Do rozmów powinni zostać zaproszeni samorządowcy oraz organizacje pozarządowe działające na rzecz oświaty.” – mówił.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


“Jako PSL od początku mówiliśmy, że o oświacie trzeba rozmawiać ze wszystkimi. Rząd przez ostatnie cztery lata pokazał, że nie traktuje poważnie ani rodziców, bo zignorował referendum, ani nauczycieli, ani samorządu, na który przerzuca swoje wydatki” – dodał poseł Zgorzelski.