[Counter-Box id="1"]

Afera roku?

– Robert Biedroń, założyciel lewicowej „Wiosny” został uznanym winnym pobicia własnej matki. Ktoś zabrał akta tej sprawy i próbował po niej zatrzeć po niej ślady. (…) Kulisy sprawy są szokujące, bo Biedronia uznano za winnym znęcania się nad najbliższą osobą. Podczas naszego wielotygodniowego śledztwa dotarliśmy do polityków i sędziów, którzy ujawnili nam kulisy tej sprawy. Niepokojące jest to, że nasi rozmówcy, ważni politycy obecnej władzy wiedzą, że akta zginęły i mówią to podczas rozmowy z nami – ujawnił tygodnik „Warszawska Gazeta”.

Reklamy

Akt oskarżenia przeciwko Biedroniowi trafił na wokandę sądu rejonowego w Krośnie. Prokuratura postawiła mu zarzuty z art. 157 i art. 207 kodeksu karnego dotyczące spowodowania uszczerbku na zdrowiu i znęcania.

Sprawa jest tym bardziej zaskakująca, że postępowanie miał prowadzić… Stanisław Piotrowicz – dziś czołowy poseł PiS! – Nie mogę ani niczemu zaprzeczyć, ani nic potwierdzić – broni się poseł PiS, dawniej PZPR-owski prokurator.

Jeszcze bardziej szokujące jest zachowanie sprzyjających PiS mediów, które ruszyły na pomoc liderowi Wiosny. Równolegle do zapowiedzi materiału nt. Biedronia, w „Super Expressie”, w którym pojawiają się liczne reklamy spółek skarbu państwa, ukazała się sesja zdjęciowa i wywiad, w którym ocieplany jest wizerunek Biedronia, przekonującego, że „kocha swoją mamę”.

Co ciekawe – tabloid za wyciągnięcie na jaw sprawy Biedronia… oskarża Koalicję Europejską i znanego warszawskiego adwokata.

Część komentatorów jest jednak sceptyczna wobec sprawy:

 

Źródło: Warszawska Gazeta / Super Express / Twitter

Poprzedni artykułPolacy wściekli na PiS! Aż dwunastokrotnie wrosła liczba pociągów odwołanych!
Następny artykułPiS ruszyło na odsiecz Biedroniowi. Piotrowicz w TVP tłumaczy sprawę pobicia matki przez lidera Wiosny