Szybko zwiększa ilość osób, które negatywnie oceniają pracę rządu. Więcej osób ocenia pracę rządu i Mateusza Morawieckiego negatywnie niż pozytywnie. W kwietniu źle oceniało rząd aż 47% badanych, natomiast pracę Morawieckiego aż 44% osób ocenia negatywnie. Rośnie też ilość negatywnych ocen działania (lub jego braku) Andrzeja Dudy – to aż 43% badanych.

Najgorsze oceny wystawiają rządowi osoby aktywne zawodowo, poniżej 50 roku życia. Co ciekawe, im gorsza sytuacja materialna badanych, tym gorzej wypowiadają się o rządzie – co może oznaczać, że programy socjalne PiS nie działają lub działają źle. W porównaniu do wyników z marca ocena Mateusza Morawieckiego pogorszyła się o kolejne 2 punkty procentowe i zwiększył się udział osób niezadowolonych z jego działalności.

Reklamy

Sondaż Kantar Public został przeprowadzony w dniach 5-10 kwietnia metodą wywiadów bezpośrednich na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1014 mieszkańców Polski.

 

źródło: PAP

Poprzedni artykułSzok! 10 nowych podatków Kaczyńskiego. Droższy alkohol, papierosy i ZUS
Następny artykułBiedroń oczernia zmarłego ojca. Przed wybuchem skandalu twierdził, że był patriotą i „walczył o wolną Polskę”