Jednoznaczna deklaracja dla polskiej oświaty. Po wyborach spełnimy oczekiwania uczniów, rodziców i nauczycieli – mówi Kosiniak-Kamysz

Podpisujemy dziś Deklarację ⁦‪Koalicji Europejskiej na rzecz polskiej oświaty. Po wyborach spełnimy oczekiwania nauczycieli, ale i rodziców oraz uczniów. Wyjdziemy naprzeciw potrzebom samorządów w oświacie. Ten rząd nie jest w stanie dojść do porozumienia z protestującymi. Spełnimy oczekiwania nauczycieli. Zrealizujemy projekt lepszej szkoły. To jest nasze najmocniejsze zobowiązanie – mówił dzisiaj Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes ludowców, podczas podpisywania Deklaracji Na Rzecz Oświaty przez liderów Koalicji Europejskiej.

“Nie ma dobrej woli ze strony ⁦‪PiS. Kolejne propozycje rządu, premiera Morawieckiego, wicepremier Szydło, okazały się prowokacją. Chcą grać na przeczekanie. Nie ma na to naszej zgody.” – dodał Władysław Kosiniak-Kamysz. “Rząd nie dał rady. Przez 2 tygodnie strajku nauczycieli PiS nie był w stanie złożyć godnej oferty nauczycielom, rodzicom i uczniom, którzy chcą lepszej szkoły.” – mówił.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


“Nasza deklaracja to konkretne propozycje, konkretne zmiany, konkretne podwyżki. Podpisujemy się pod nimi dla dobra dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli. Dość nudnej szkoły, dość przeładowanych tornistrów, dość absurdów w oświacie.” – powiedział prezes ludowców.

Podczas konferencji z okazji podpisania Deklaracji przedstawiono punkty programowe:

źródło: Twitter / FB