07 grudnia 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieJest dowód: Poczta Polska przekazywała pieniądze spółce Forum. A ceny usług i...

Jest dowód: Poczta Polska przekazywała pieniądze spółce Forum. A ceny usług i znaczków w górę

„Aż 120 tysięcy złotych Poczta Polska przekazała spółce Forum, kontrolowanej de facto przez JK. Pamiętacie jak na taśmach Kaczyńskiego jego kuzyn Tomaszewski narzeka, że Forum jest tak słabo zasilane? Państwowa/PiS-owska poczta jak widać przelewy uruchamiała. A ceny usług i znaczków w górę.” – ujawnił poseł Krzysztof Brejza.

Transfer naszych pieniędzy, które są w posiadaniu rządu, trwa w najlepsze. W tym przypadku mamy do czynienia z szokującą dla wielu osób kwotą 120 tysięcy złotych ale kto wie ile i jakich spółek wytransferowało pieniądze do prywatnych firm, działających na rzecz PiS?

Reklamy

Forum SA jest wydawcą m.in. Gazety Polskiej Codziennie. Udziałowcami Forum są spółki Geranium (ma 44,04 proc. udziałów), Srebrna (17,73 proc.) i Słowo Niezależne (12,83 proc.). 6 proc. udziałów należy do Tomasza Sakiewicza, 5,09 proc. do Katarzyny Gójskiej, a 4,79 proc. do Niezależnego Wydawnictwa Polskiego. Wśród pozostałych udziałowców są publicyści Marcin Wolski i Jan Pospieszalski (mają łącznie 1,08 proc. udziałów). – pisały niedawno media.

Musisz o tym wiedzieć!