Brak aktywności rządu w sprawie nauczycieli to wyrok dla maturzystów. Za wszystko odpowiedzialny jest MEN

„Panie Premierze, zapowiedź dalszych negocjacji z nauczycielami 2 dni po terminie klasyfikacji uczniów klas maturalnych jest dla nich wyrokiem. Apeluję o natychmiastowe rozwiązanie największego w naszej współczesnej historii chaosu w polskiej oświacie” – tak prezydent Gdańska, Aleksandra Dulkiewicz, napisała w swoim dramatycznym liście do Mateusza Morawieckiego.

Chodzi o bezczynność premiera w sprawie strajku nauczycieli. Mateusz Morawiecki odwleka moment rozmów i próbuje taktyki osłabiającej pozycję Związku Nauczycielstwa Polskiego. jednak nauczyciele są coraz bardziej zdeterminowani i jednoczą siły. Problem ma też Solidarność, bo po fatalnie ocenianej akcji podpisania przez ten związek porozumienia z rządem setki nauczycieli oraz innych działaczy rzucają legitymacjami i odchodzą a złośliwi mówią, że Solidarność sprzedała nauczycieli za pieniądze i stanowiska (Proksa, jeszcze przewodniczący oświaty Solidarności, jest pisowskim radnym).

Reklamy

PiS bardzo przejedzie się też na kampanii nienawiści, która uprawiana jest w stosunku do nauczycieli. W ten sposób w szkołach narasta bowiem przekonanie o konieczności radykalnych zmian a pedagodzy, chociaż są poddani dużej presji, jednoczą się i zapowiadają zdecydowane działania.

Najbardziej przerażona bezczynnością Morawieckiego może być… Anna Zalewska, której oddala się perspektywa ucieczki do Europarlamentu. Afera PCK i fatalna sytuacja edukacji staną się prawdopodobnie gwoździem do jej politycznej trumny.