Państwo PiS: Pieniądze na „trzynastki” z funduszu dla bezrobotnych

Chytry plan.

Już wiadomo skąd PiS chce wziąć pieniądze na trzynaste emerytury. Jak ujawnił portal Bezprawnik.pl pieniądze pochodzić będą z Funduszu Pracy, z którego to środków wypłacane są np. zasiłki dla bezrobotnych. Prawnicy mają wątpliwości czy taki ruch jest legalny.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


– Szkopuł w tym, że Fundusz Pracy nie ma, a przynajmniej nie powinien mieć, nic wspólnego z emerytami. Bo czym jest Fundusz? Są tam gromadzone środki „na promocję zatrudnienia”. A w rzeczywistości, przede wszystkim na zasiłki dla bezrobotnych, ale też na szkolenia i przekwalifikowania, roboty publiczne, rozwój pośrednictwa zawodowego, ale i badania rynku pracy. W każdym razie – na pewno nie są to środki z założenia przeznaczone na emerytów. A kto w ogóle opłaca Fundusz? Rzecz jasna przedsiębiorcy. A składka na Fundusz Pracy wynosi 2,45 proc. podstawy wymiaru składki. Obecnie zasadniczo to lekko ponad 70 zł miesięcznie – zauważa Jerzy Wilczek z Bezprawnik.pl.

Źródło: Bezprawnik