Panika na Nowogrodzkiej sięga zenitu. Już 23 kwietnia we wtorek o godzinie 11:00 w Warszawie przed Ministerstwem Edukacji Narodowej w Warszawie będzie się ogólnopolska manifestacja przeciwko niszczeniu przyszłości dzieci i młodzieży, chaosowi w edukacji i niskim płacom. Udział w niej zapowiadają masowo uczniowie, rodzice i nauczyciele. A to dopiero początek protestów.

Pełną odpowiedzialność za sytuację w oświacie ponosi PiS. Szkoły nadzoruje Ministerstwo Edukacji Narodowej, którego ministrem jest Anna Zalewska. Chce ona co prawda uciec do Brukseli na wygodną i dobrze płatną posadę europosła, ale jej szanse na to są coraz mniejsze. Za Zalewską ciągnie się sprawa nieudanej reformy gimnazjów, afera PCK oraz arogancja wobec samorządowców i nauczycieli.

W efekcie działań podejmowanych przez PiS trwa największy od 1993 roku strajk w oświacie a setki tysięcy dzieci i młodzieży nie uczą się. Nauczyciele są zdeterminowani a w obliczu gwałtownych ataków polityków PiS wola walki o lepszą przyszłość powiększa się. Strajki wybuchły w wyniku niespełnienia żądań zmian w szkołach i podwyżek płac po czterech latach kłamstw ze strony polityków o świetnym stanie kraju i budżetu.

Tematu strajku nauczycieli unikają za to jak ognia Mateusz Morawiecki i Jarosław Kaczyński. Strach w PiS jak widać coraz większy.

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
AnnaTeodozjaTeresa Fogtmanmas60 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Teresa Fogtman
Gość
Teresa Fogtman

Popieram strajk nauczycieli ponieważ od tego jakich mamy nauczycieli to takie będzie pokolenie po nas następujące, czyż nie?

mas60
Gość
mas60

Nareszcie!

Teodozja
Gość
Teodozja

Jeśli nie będę pilnowała wnuczki to ja stara pojadę 60 km busem i się przyłączem.Nie możemy pozwolić na to co PiS robi z elitami naszego kraju. Szczególnie po wypowiedzi Morawieckiego zagranicą.Teodozja

Anna
Gość
Anna

Popieram w 100% dość niszczenia kraju przez tępotę, lojalną małemu złemu człowiekowi