Ale farsa! Teraz chcą rozmawiać o zmianach? Internauci wyśmiewają pisowską kurator z Małopolski

„Ogólnopolskie rozmowy o edukacji, to start do pracy nad zmianą systemu szkolnego. Sięgnijmy po tych, którzy mają pomysł na polską szkołę.” – napisała kontrowersyjna małopolska kurator oświaty, Barbara Nowak, związana z PiS. Komentatorzy błyskawicznie sprowadzili ją na ziemię: „Serio? Teraz zaczynacie rozmyślać co zrobić? Mieliście na to 8 lat podczas bycia w opozycji i 4 lata będąc u władzy. Szliście do niej z hasłem: wiemy jak zreformować edukację. Wychodzi na to, że nie wiecie.” – napisał jeden z nich.

„Start ? To co robiliście przez ostatnie 3,5 roku ? Najpierw zlikwidowano gimnazja a teraz będziecie udawać że rozmawiacie ?” – dodaje kolejny. Jednocześnie internauci przypomnieli, że w 2017 roku Beata Szydło, wtedy premier, dzisiaj załamana przez porażkę w negocjacjach z nauczycielami wicepremier ds. nie wiadomo czego, zaręczała, że reforma oświaty jest dobrze przygotowana. Okazało się, że była to nieprawda.

Reklamy

Łukasz Zych przypomniał Barbarze Nowak: „To wasz rząd BEZ KONSULTACJI wprowadził reforme, która zniszczyła edukacje a dzieci zamieniliście w króliki doświadczalne!”.

„Oj, to policzek dla Pani minister Zalewskiej. Przespała okres swoich rządów.” – skomentował wpis kurator internauta. „Nudzi ci się zacofana kobieto, że takie kocopoły wypisujesz? Przecież niedawno wprowadziliście „reformę” – podsumowała internautka Marzena.