Prokurator oskarżony o podżeganie do pobicia. Grozi mu do 10 lat więzienia

Skandal w Częstochowie.

Cezary F., prokurator z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie został oskarżony o za podżeganie do spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. W zamian za pobicie miał obiecać pośrednictwo w załatwieniu korzystnych decyzji procesowych. Akt oskarżenia trafił do Sądu Rejonowego w Częstochowie. F. grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Według śledczych z Wydziału Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej miał zlecić pobicie osoby, z którą się skonfliktował. Opryszków do brudnej roboty miał zlecić Tomaszowi B. (również usłyszał zarzuty). Ofiara miała zostać pobita do tego stopnia, by wylądowała na wózku inwalidzkim.

Zbirom nie udało się jednak wykonać zlecenia – zatrzymała ich Policja… by doprowadzić do więzienia, w którym mieli odbyć kary pozbawienia wolności.

Źródło: Rzeczpospolita