[Counter-Box id="1"]

“To jest niesamowite. Trwa ogólnopolski Strajk Nauczycieli, za sytuację odpowiada Ministerstwo Edukacji Narodowej i premier Morawiecki a przedstawiciel partii rządzącej, która ma pełnię władzy w kraju, pyta “co opozycja może zrobić, aby zakończyć strajk?”. Czyżby rządzący nie wiedzieli, jak rządzić?” – zdecydowanie mówiła Urszula Pasławska, poseł ludowców, w programie Minęła 20, komentując brak pomysłów rządu na rozwiązanie sytuacji nauczycieli.

Pasławska angażuje się w działania na rzecz zmian w edukacji i chce, by w regionach takich jak warmińsko-mazurskie i podlaskie zdecydowanie zwiększyć nakłady na oświatę.

Reklamy

Urszula Pasławska ma duże doświadczenie w zakresie wykorzystywania środków unijnych na rzecz rozwoju lokalnego i kandyduje do Parlamentu Europejskiego by wykorzystać te umiejętności by pozyskać dodatkowe pieniądze dla mieszkańców Warmii i Mazur oraz Podlasia. Posłanka ludowców wspiera między innymi program wprowadzania do szkół lekkiego cyfrowego tornistra, widząc w tym szansę na rozwój obszarów małych miast i wsi.

Poprzedni artykułWładysław Kosiniak-Kamysz i Katarzyna Lubnauer najaktywniejszymi liderami sejmowych partii
Następny artykułPodwładni Morawieckiego walczą o wieżowiec dla Kaczyńskiego? Samorządowe Kolegium Odwoławcze uchyliło decyzję prezydenta Warszawy