[Counter-Box id="1"]

“W ostatnim czasie Pan Premier wielokrotnie wypowiadał się na temat sędziów orzekających w czasach PRL szczególną uwagę poświęcając sędziom skazujących opozycjonistów w czasie stanu wojennego. Czy Andrzej Kryże, były sędzia stanu wojennego, który skazywał opozycjonistów w stanie wojennym, był jedynym przypadkiem tego typu sędziego stanu wojennego powołanym na funkcję ministra lub wiceministra (w randze sekretarza lub podsekretarza stanu) sprawiedliwości wolnej Polski? Czy zna Pan Premier inne przypadki powołania sędziego stanu wojennego skazującego opozycjonistów na funkcję ministra lub wiceministra (w randze sekretarza lub podsekretarza stanu) sprawiedliwości wolnej Polski?” – pyta w swojej interpelacji Krzysztof Brejza.

Kryże był m.in. wiceministrem sprawiedliwości, w okresie, kiedy urząd ministra sprawiedliwości sprawował Zbigniew Ziobro za rządów PiS. To właśnie Kryże w marcu 1980 jako sędzia Sądu Rejonowego w Warszawie skazał na karę aresztu zasadniczego Andrzeja Czumę, Wojciecha Ziembińskiego i Bronisława Komorowskiego za publiczne stwierdzenie, że PRL nie jest państwem niepodległym i zorganizowanie w Warszawie 11 listopada 1979 obchodów Święta Niepodległości.

Reklamy

 

Poprzedni artykułKomisja Europejska to może Polsce na pindola skoczyć: oto prawdziwa twarz PiS. Europa dla nich nic nie znaczy, Polexit już blisko?
Następny artykułSzok i wściekłość kierowców! Za rządów PiS Polska przegoniła Niemcy w cenach paliw.