Ludowcy zapowiadają walkę o zwiększenie dopłat bezpośrednich dla rolników. I krytykują nieudaczników z PiS

“Jako PSL będziemy dążyć do ujednolicenia dopłat bezpośrednich” – mówił podczas konferencji prasowej w Sejmie Jarosław Kalinowski, europoseł ludowców. “Koalicja Europejska jest w największej grupie posłów w Unii Europejskiej, wiemy jak i z kim rozmawiać, by wynegocjować najlepsze warunki dla polskich rolników. Jeśli komuś się to może udać, to właśnie nam.” – przekonywał Kalinowski. I przypominał niespełnione obietnice PIS.

“Na co dzień widzimy totalną nieudolność PiS w sektorze rolniczym. Budżet krajowy jest obniżany, a środki unijne nie są wydawane w wystarczającej wysokości. PiS obiecał podwojenie dopłat i nie osiągnął nic. A mieli na to cztery lata” – mówił Jarosław Kalinowski. 

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


“W przeciwieństwie do PiA, nam przez 15 lat Polski w UE udało się zrobić bardzo dużo. W poprzedniej perspektywie finansowej wynegocjowaliśmy ogromne środki na rolnictwo. To wsparcie zmieniło polską wieś. Teraz chcemy uzyskać dla wsi i małych miast jeszcze więcej pieniędzy. Nie tylko dla rolników – dla wszystkich mieszkańców” – dodał Kalinowski.

źródło: Twitter/FB