PiS jest silny ale w gębie, zwarty ale przy żłobie i gotowy do ucieczki – mocne słowa lidera ludowców

PiS jest silny ale w gębie, zwarty ale przy żłobie i gotowy do ucieczki powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz w czasie niezwykle udanej konwencji Koalicji Europejskiej w Poznaniu. Podkreślał, że w Europie nie ma miejsca dla ludzi, którzy niszczą europejskie wartości i nic dla Polski nie potrafią załatwić. Odniósł się też do ataków na ludowców.

“PSL zawsze będzie bronił wartości, tych wartości chrześcijańskich, wartości cywilizacji europejskiej, wartości szacunku dla każdego człowieka, to jest ta nasza kotwica konserwatywna, kotwica chadecka tu w Wielkopolsce, a PSL jest tą kotwicą – konserwatywną, chadecką, centrową w Koalicji Europejskiej” – podkreślał Kosiniak-Kamysz.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Prezes PSL mówił o tym, że Koalicja Europejska będzie częścią największej europejskiej grupy parlamentarnej i to gwarantuje, że będzie w stanie dla Polski i dla Polaków wynegocjować najlepsze warunki finansowe i pomoc. Przypomniał również, że Koalicja Europejska zrobi wszystko, aby powstrzymać PiS przed doprowadzeniem do wyjścia Polski z Unii Europejskiej. Dużo uwagi poświęcił edukacji, rozwojowi kraju i pojednaniu.

“Polacy mają dość ciągłych politycznych kłótni i atakowania kolejnych grup społecznych. Czas, by pojednać cały naród i skupić się na budowie lepszej przyszłości dla każdego.” – mówił Kosiniak-Kamysz.