PiS nie chce taniej energii dla Polaków i z uporem maniaka brnie w węgiel

Dlaczego PiS nie chce taniej energii dla Polaków i z uporem maniaka brnie w energetykę węglową? Być może odpowiedzią jest ogromny import węgla z Rosji, za który płacimy miliardy złotych. Warto też wiedzieć, że Polska ma za mało węgla i zbyt słabej jakości, by wystarczyło na własne potrzeby energetyczne, więc w ten sposób nie tylko produkujemy najdroższy prąd wśród naszych sąsiadów ale też uzależniamy się od Rosji kolejnym surowcem energetycznym.

70% importowanego do Polski węgla pochodzi z Rosji.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Dlaczego energia z węgla jest droga? Dlatego, że ceny tego surowca stale rosną, rosną koszty wydobycia z kopalniach, rosną ceny certyfikatów węglowych a także technologia wytwarzania w innych źródłach energii tanieje. W szczególności spadają ceny instalacji fotowoltanicznych a Polska jako chyba jedyny kraj nie potrafi zbudować elektrowni atomowej. Dlatego importujemy nie tylko węgiel ale też… prąd.

Warto również podkreślić, że cena energii na giełdach hurtowych w Polsce jest wyższa niż w Niemczech.