Kaczyński do niepełnosprawnej kobiety: Lepiej żebyśmy nie rozmawiali przy kamerach…

Prezes kontra niepełnosprawni.

Prezes PiS spotkał się z seniorami w Krakowie. Jednak takiego obrotu wydarzeń raczej się nie spodziewał. W pewnym momencie do prezesa PiS zwróciła się starsza kobieta na wózku inwalidzkim. Starsza pani spytała prezesa Jarosława Kaczyńskiego o pomoc dla osób niepełnosprawnych. – Wszystkie grupy usiłujecie zaspokoić, ale tej, która ma najmniejszą siłę przebicia, bo niepełnosprawni mają najmniejszą siłę przebicia i nacisku, jakoś nie – mówiła.

Reklamy

Kaczyński próbował przekonać starszą panią, że PiS ma pomysły jak im pomóc. Jednak gdy kobieta spytała o konkretne świadczenia i deklaracje Kaczyński rzucił: „To nie jest takie proste. (…) Jest po prostu pewna kolejność działań i nie jesteśmy w stanie załatwić wszystkiego”.

– Naprawdę lepiej żebyśmy nie rozmawiali przy kamerach, bo chodzi o to, żeby to wykorzystać przeciwko nam. Zapewniam panią. Pani chce, żeby się zmieniło i ja chcę, żeby się zmieniło i z całą pewnością się zmieni. Tylko jest taka prośba o to, żeby nas popierać, a nie przeszkadzać – dodał prezes PiS.

Źródło: Do Rzeczy