[Counter-Box id="1"]

Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz zaapelował się o poparcie projektu, który przewiduje wpisanie do konstytucji członkostwa Polski w UE. Takie zapisy znajdują się w konstytucjach większości państw europejskich. To gwarancja bezpieczeństwa, że Polska nie wyjdzie z Unii Europejskiej – podkreślił Kosiniak-Kamysz.

“Nasze członkostwo w ogólnonarodowym referendum poparła większość Polek i Polaków. Dziś możemy śmiało ocenić, że był to bardzo dobry czas dla naszej Ojczyzny. Wspólnota europejska, obok polskiej armii i członkostwa w Pakcie Północnoatlantyckim, jest trzecim filarem naszego bezpieczeństwa. Wspólny rynek gwarantuje rozwój polskim przedsiębiorcom, a fundusze unijne dobrobyt polskim rodzinom. Dlatego trwałe zakorzenienie Polski w UE winno być polską racją stanu” – napisał Kosiniak-Kamysz.

Reklamy

“Kierując się słowami Ojca Świętego Jana Pawła II, który w polskim Sejmie mówił o potrzebie utrwalania należnego i bezpiecznego miejsca Polski w jednoczącej się Europie, zwracam się do Państwa o poparcie projektu Polskiego Stronnictwa Ludowego wpisującego Unię Europejską do naszej Konstytucji. Zapisy odnoszące się do wspólnoty europejskiej posiada większość państw członkowskich. Takich samych gwarancji bezpieczeństwa oczekują nasi Rodacy” – dodał lider PSL.

Poprzedni artykułI znowu PiS nie dał rady. Cała Polska stanęła w gigantycznych korkach na autostradach
Następny artykułKtóry Duda jest prawdziwy?