Były rzecznik PiS złapany na kłamstwie. Tak TVP walczy z opozycją

TVP w akcji.

Były rzecznik PiS Michał Rachoń, dziś prezenter rządowej telewizji, na antenie TVP zaatakował przeciwników wypłacenia przez rząd roszczeń bezspadkowych. Komentując Marsz Suwerenności, który odbył się 1 maja, Rachoń stwierdził: – W czasie organizowanych w Polsce protestów, przeciwko wypłacie roszczeń pojawiają się głosy nawołujące do zbliżenia z Rosją.

Reklamy

Swoją wypowiedź były rzecznik PiS zobrazował wypowiedzią jednego z uczestników Marszu Suwerenności, który na nagraniu mówi: – Musimy powiedzieć „Nie” służalczej polityce proamerykańskiej, proizraelskiej, proukraińskiej i nieuzasadnionej polityce antyrosyjskiej.

Warszawski lider Konfederacji – Krzysztof Bosak szybko wytknął manipulację byłemu rzecznikowi PiS. – To był Marsz Suwerenności. Protest przeciwko roszczeniom żydowskim będzie za tydzień – napisał Bosak.

Inni komentatorzy zwrócili uwagę, że ataki na przeciwników wypłacenia roszczeń ze strony TVP to odwet za wypunktowanie matactw Tomasza Sakiewicza, w którego tygodniku zatrudniony jest Rachoń.

Źródło: Twitter