Żal słuchać ludzi takich jak poseł Żalek. W jednym z programów telewizyjnych powiedział, że niepełnosprawne dzieci nie potrzebują gotówki. Najwidoczniej poseł nie ma pojęcia o potrzebach takich osób. Co ciekawe, Żalek jest autorem słów “Miarą rządzących jest to, jak traktują osoby niepełnosprawne”. Ale mówił to, gdy sam był w opozycji. Teraz, kiedy jest u władzy, empatia gdzieś zanika.

Wszyscy pamiętamy doskonale protest osób niepełnosprawnych w Sejmie, gdy marszałek Kuchciński coraz bardziej ograniczał im przestrzeń, gdy posłanki i posłowie PiS omijali ich jak trędowatych, gdy nie rząd Beaty Szydło a później Mateusza Morawieckiego nie chciał z nimi rozmawiać. Poglądy posła Żalka wpisują się w ten ponury obraz państwa PiS, gdzie pieniądze są dla swoich a dla niepełnosprawnych, nauczycieli, policjantów czy strażaków już nie starcza.

Warto przypomnieć, że to poseł Żalek mówił o dzieciach niepełnosprawnych jako o żywych tarczach, co wywołało ostrą reakcję środowiska tych osób.

Reklamy

“jestem przekonany, że nie można dać im tej gotówki. Bo jeżeli jako żywe tarcze traktują swoje dzieci, to cóż dopiero…, a mogą zdarzyć się niestety zwyrodniali rodzice.

źródło: Polsat

Poprzedni artykułSikorski o zachowaniu PiS wobec ustawy 447: Rząd nie miał jaj, żeby ich usadzić
Następny artykułKolejne samospalenie za rządów PiS. Człowiek, który podpalił się przed Kancelarią Premiera, nie żyje