Próba zastraszenia a może zwykła głupota rządzących? Zatrzymana o 6 rano za obrazki religijne z tęczową aureolą

Czy to już państwo wyznaniowe? Na polecenie pisowskich władz policja o szóstej rano weszła do mieszkania kobiety, która rozwieszała obrazki religijne z tęczową aureolą. W mieszkaniu przeprowadzono rewizję i zarekwirowano komputer oraz telefon. Internauci nie kryją oburzenia absurdalnością sytuacji i pytają, ministra Brudzińskiego kiedy zostanie sprowadzony Falenta. Wskazują też na liczne przykłady wykorzystania tęczy w religii i wyśmiewają nadgorliwość Brudzińskiego.

Politycy opozycji mówią z kolei o państwie policyjnym: “Wkroczenie policji o 6 rano do mieszkania opozycjonistki Ewy Podleśnej jest kwintesencją pisowskiego państwa policyjnego. Jutro ogłoszę projekt ustawy o zniesieniu art. 196 Kodeksu Karnego o obrazie uczuć religijnych.” – napisał poseł Nowoczesnej, Krzysztof Mieszkowski.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


 

Internauci przypomnieli też Brudzińskiemu jego wpisy oraz przeszłość:

 

fot. Twitter, źródło: EchoDnia