Afera marszałkowa: jest wniosek o objęcie ochroną policji byłego agenta CBA

Seksafera podkarpacka.

– Platforma Obywatelska złoży do szefa MSWiA wniosek o objęcie ochroną policji byłego agenta CBA Wojciecha J. i jego pełnomocnik Beaty Bosak-Kruczek – poinformował były szef MON i członek komisji śledczej ds. zagrożeń bezpieczeństwa państwa Tomasz Siemoniak w rozmowie z „Rzeczpospolitą.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Wniosek o objęcie ochroną byłego agenta CBA to pokłosie jego zeznań ws. seksafery podkarpackiej. Wojciech J. potwierdził, że widział nagranie, na którym rozpoznał marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego.

– Po przesłuchaniu Wojciech J. przyznał, że czuje się zagrożony. Nie chciałbym ujawniać szczegółów dla jego dobra kogo miał na myśli i skąd odbiera zagrożenie. Państwo a dokładnie policja ma obowiązek chronić bezpieczeństwo obywateli i powinna ich objąć ochroną. To sprawa bardzo poważna, wiąże się z zorganizowaną międzynarodową przestępczością – podkreśla Siemoniak. Wniosek o ochronę obejmie także jego pełnomocniczkę, która również dwa tygodnie temu zeznawała przed komisją.

Z ustaleń „Rzeczpospolitej” z agencji towarzyskich Jewgenija i Aleksieja R., Ukraińców, którzy w niejasnych okolicznościach uzyskali polskie obywatelstwa, ma pochodzić nawet 4 tys. taśm. Nagrania maja być zdeponowane na Ukrainie i mogą służyć do szantażu.

Źródło: Rzeczpospolita