04 grudnia 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaPolityka krajowaPiSPaństwowe banki ratują gazetę kuzyna Kaczyńskiego. Kolejny skandal z taśmami prezesa PiS

Państwowe banki ratują gazetę kuzyna Kaczyńskiego. Kolejny skandal z taśmami prezesa PiS

Państwowe żerowisko.

– Państwowe banki sypnęły reklamami, by ratować „Gazetę Polską Codziennie”. O interwencję prosił Jarosława Kaczyńskiego jego kuzyn Grzegorz Tomaszewski, wydawca „GPC” i uczestnik rozmów o budowie „dwóch wież” w Warszawie – ujawnił red. Wojciech Czuchnowski z „Gazety Wyborczej”.

Reklamy

„Straciłem płynność w Forum, nie wiem, trzeba będzie gazetę zamykać. Tylko że to jest przed wyborami, kiepsko. Wiesz, Krupiński, musiałem go ze trzy razy wydzwaniać. Mimo że tam coś zadeklarował…” – brzmi fragment rozmowy pomiędzy Tomaszewskim a Kaczyńskim z 29 lipca 2018 roku.

– Forum to Forum SA, spółka, której właścicielem jest Tomaszewski. Wydaje „Gazetę Polską Codziennie”. (…) Gazeta regularnie zalega z płatnościami dla dziennikarzy i autorów zewnętrznych, a od początku 2018 r. odnotowuje zmniejszenie liczby państwowych reklam, które szły do niej ze spółek, gdzie wpływy miał Antoni Macierewicz. Odkąd szef MON został zdymisjonowany w styczniu 2018 r., „GPC” gorzej się powodzi. Latem 2018 r. sytuacja jest już tak dramatyczna, że Tomaszewski prosi o interwencję prezesa PiS. Przed wyborami dziennik nie może upaść – wyjaśnia Czuchnowski.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Musisz o tym wiedzieć!