Państwowe żerowisko.

– Państwowe banki sypnęły reklamami, by ratować „Gazetę Polską Codziennie”. O interwencję prosił Jarosława Kaczyńskiego jego kuzyn Grzegorz Tomaszewski, wydawca „GPC” i uczestnik rozmów o budowie „dwóch wież” w Warszawie – ujawnił red. Wojciech Czuchnowski z „Gazety Wyborczej”.

„Straciłem płynność w Forum, nie wiem, trzeba będzie gazetę zamykać. Tylko że to jest przed wyborami, kiepsko. Wiesz, Krupiński, musiałem go ze trzy razy wydzwaniać. Mimo że tam coś zadeklarował…” – brzmi fragment rozmowy pomiędzy Tomaszewskim a Kaczyńskim z 29 lipca 2018 roku.

Reklamy

– Forum to Forum SA, spółka, której właścicielem jest Tomaszewski. Wydaje „Gazetę Polską Codziennie”. (…) Gazeta regularnie zalega z płatnościami dla dziennikarzy i autorów zewnętrznych, a od początku 2018 r. odnotowuje zmniejszenie liczby państwowych reklam, które szły do niej ze spółek, gdzie wpływy miał Antoni Macierewicz. Odkąd szef MON został zdymisjonowany w styczniu 2018 r., „GPC” gorzej się powodzi. Latem 2018 r. sytuacja jest już tak dramatyczna, że Tomaszewski prosi o interwencję prezesa PiS. Przed wyborami dziennik nie może upaść – wyjaśnia Czuchnowski.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Poprzedni artykułGigantyczna kompromitacja Tomasza Piątka? Były senator PO: Milion złotych odszkodowania powinien ostudzić jego pazerność
Następny artykułDoradca prezydenta nie będzie profesorem. Komisja do Spraw Stopni i Tytułów Naukowych upokorzyła Zybertowicza