Jedna z najnowocześniejszych polskich firm ze Szczecina, której właścicielem jest fundusz Polskiej Grupy Zbrojeniowej, ma poważne kłopoty finansowe. Pomimo szumnych zapowiedzi PiS, związanych z inwestycją w polski przemysł, przedsiębiorstwo nie radziło sobie ze spłatą zobowiązań w tym płatnością pensji i podatków a portfel zamówień za mały by samodzielnie się utrzymać  – informują media.

ST3 Offshore, w której większość udziałów ma państwo, to spółka, która m.in. jest w stanie produkować nowoczesne podstawy wiatraków do farm wiatrowych. Posiada ku temu odpowiednie warunki – wielkie hale, jedną z największych suwnic czy doświadczoną kadrę. Spółka powstała w 2012 roku, kiedy rozwój energetyki z odnawialnych źródeł energii był pewny.

Reklamy

Stocznia ze Szczecina mogłaby więc rozwinąć skrzydła, tymczasem zahamowanie rozwoju OZE oraz nieuzasadnione ekonomicznie inwestycje w energetykę węglową są główną przyczyną wzrostu cen prądu w Polsce. W przyszłym roku wzrost koszty mogą wzrosnąć prawie dwukrotnie!

I tak wygląda właśnie państwo PiS.

źródło: Forsal.pl

 

Poprzedni artykułDariusz Rosati stawia PiS niewygodne pytania a ten nie chce odpowiadać!
Następny artykułMateusz Morawiecki – bankster? Przypominamy mocną wypowiedź z programu TVP