Kosiniak-Kamysz: „Razem możemy dokonać cudów”. Owacje na stojąco, wiara w zwycięstwo i pozytywna atmosfera na konwencji Koalicji Europejskiej w Płocku

Niesamowita pozytywna atmosfera, wielkie zaangażowanie i ogromna nadzieja na zwycięstwo. Tak można by krótko podsumować klimat, jaki panował dzisiaj w Płocku na mazowieckiej konwencji Koalicji Europejskiej. „Razem możemy dokonać cudów.” – cytował słowa Wincentego Witosa lider ludowców, Władysław Kosiniak-Kamysz a tłumy zgromadzone na sali skandowały „Zwy-cię-ży-my, zwy-cię-ży-my”.

„Udało nam się zjednoczyć wiele różnych środowisk. Wartości konserwatywne i chrześcijańskie reprezentuje PSL, wśród naszych partnerów są partie reprezentujące wszystkie istotne ruchy i poglądy polityczne. Nasi przeciwnicy są dzisiaj coraz słabsi, coraz bardziej podzieleni i coraz bardziej skłóceni” – mówił Władysław Kosiniak-Kamysz.

Reklamy

” Polska jest dla wszystkich, nie dla wybranych. To jest nasze wielkie zobowiązanie. Zwyciężymy, bo ludzi dobrej woli jest więcej. Wiemy z jakich korzeni wyrastamy. Wiemy jakie hasła są na naszych sztandarach. Będziemy bronić wartości chrześcijańskich a na politykę w kościele nie ma naszej zgody. hcemy zwyciężyć w wyborach, by przywrócić w Polsce braterstwo. Myślimy o przyszłości następnych pokoleń” – dodał prezes ludowców.

„Dlatego stawiamy na rozwój, stawiamy na nowoczesną edukację. Na wsi i w małych miasteczkach musi być ona taka sama jak w dużych metropoliach. I przypominamy o tych, o których PiS zapomniał. których PiS okłamał. O rolnikach. Mówimy wprost: 280 euro od hektara dla rolników. Mówimy też: pieniądze z Unii Europejskiej mają służyć ludziom a nie partiom politycznym. Dlatego w największej europejskiej koalicji zadbamy o zwiększenie środków dla Polek i Polaków. Jarosław Kaczyński nie ma tam sojuszników – jest sam. My mamy i zadbamy o to, by Polska miała jak najwięcej korzyści z członkostwa w Unii Europejskiej. To nasz program! Współpraca, budowanie sojuszy dla Polski.” – prezentował program Kosiniak-Kamysz.

„Rodzina jest najważniejsza. Sam jeszcze mocniej doświadczam znaczenia tych słów w ostatnich dniach. Chciałbym serdecznie podziękować za wszystkie dobre słowa i życzenia” – powiedział, wywołując na sali prawdziwą owację.

„Musimy przejść na zieloną stronę mocy. Zielona energia jest tańsza od tej z węgla, o tym niestety nie powie wam Kaczyński, nie powie Tchórzewski. Oni kupują węgiel z Rosji, my wykorzystamy polską zieloną energię – z wiatru, wody i ze słońca! Po to, by było czystsze powietrze, po to, byśmy byli zdrowsi, bo jako lekarz wiem to doskonale – lepiej zapobiegać, niż leczyć” – mówił Kosiniak-Kamysz.