PiS przestraszyło się filmu Sekielskiego. Kaczyński obiecuje bezwzględne karanie pedofili: „dotyczy oczywiście także księży”

Burza po premierze.

Wczoraj odbyła się premiera filmu „Tylko nie mów nikomu” Tomasza Sekielskiego dot. pedofilii wśród polskich księży. Dziś na konwencji regionalnej PiS w Szczecinie Jarosław Kaczyński obiecał bezwzględne karanie za pedofilię oraz podniesienie wieku, od którego kontakty seksualne uważa się za pedofilię z obecnych 15 lat.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


– Szczególnie surowo karani będą ci, którym dzieci zostały powierzone i to dotyczy oczywiście także księży – obiecywał prezes PiS.

– Jeszcze raz podkreślam, że ani wysoka ranga w jakiejś organizacji, także kościelnej (…) nie zwalnia z odpowiedzialności w tego rodzaju sprawach. (…) I jeszcze jedno – granica odpowiedzialności karnej jest w Polsce – jeśli chodzi o wiek ofiary, zarysowana bardzo nisko – 15 lat. Ona będzie podwyższona, bo to jest konieczne. Trzeba być tutaj twardym. (…) I ostrzegam – niech nikt nie mówi tu o efebofiliach, czy tym podobnych usprawiedliwieniach – to znaczy, że jeśli taka ofiara jest trochę starsza, to już w porządku. Nie, proszę państwa, nie w porządku – dodał Kaczyński.

Źródło: Radio Zet