Burza po premierze.

Wczoraj odbyła się premiera filmu „Tylko nie mów nikomu” Tomasza Sekielskiego dot. pedofilii wśród polskich księży. Dziś na konwencji regionalnej PiS w Szczecinie Jarosław Kaczyński obiecał bezwzględne karanie za pedofilię oraz podniesienie wieku, od którego kontakty seksualne uważa się za pedofilię z obecnych 15 lat.

– Szczególnie surowo karani będą ci, którym dzieci zostały powierzone i to dotyczy oczywiście także księży – obiecywał prezes PiS.

– Jeszcze raz podkreślam, że ani wysoka ranga w jakiejś organizacji, także kościelnej (…) nie zwalnia z odpowiedzialności w tego rodzaju sprawach. (…) I jeszcze jedno – granica odpowiedzialności karnej jest w Polsce – jeśli chodzi o wiek ofiary, zarysowana bardzo nisko – 15 lat. Ona będzie podwyższona, bo to jest konieczne. Trzeba być tutaj twardym. (…) I ostrzegam – niech nikt nie mówi tu o efebofiliach, czy tym podobnych usprawiedliwieniach – to znaczy, że jeśli taka ofiara jest trochę starsza, to już w porządku. Nie, proszę państwa, nie w porządku – dodał Kaczyński.

Źródło: Radio Zet

Podziel się swoją opinią!


Co o tym sądzisz?
  • Fascynacja
  • Szczęście
  • Smutek
  • Złość
  • Znudzenie
  • Strach

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
MichałFridayJarekKrzysztof Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jarek
Gość
Jarek

A kogo bronił jego Piotrowicz jak nie pedofila ?

Krzysztof
Gość
Krzysztof

Gdybyż PiS zajęło się bezwzględnym ściganiem zbrodniarzy („oczywiście także księży”) tuż po wyborach, gdyby skutecznie to przeprowadzili – deklaracja Kaczyńskiego byłaby coś warta. Teraz – warta jest tyle co rozchodzący się swąd strachu.

Friday
Gość
Friday

Mam wierzyć że pierwszy zostanie ukarany marszałek sejmu?

Michał
Gość
Michał

Nie ufam typkowi!