“Projekty takich metropolii jak Kraków powinny mieć należy priorytet w przyszłym budżecie Unii Europejskiej. Kraków jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się miast, prawdziwym ośrodkiem akademickim i gospodarczym, który może być wzorem dla innych miast. Dlatego do Europarlamentu powinni trafić ludzie, którzy są w stanie zdobyć pieniądze dla Polski, dla Polaków. Koalicja Europejska jest w największej europejskiej koalicji EPL  mamy partnerów, z którymi o tym rozmawiamy i jesteśmy w stanie to zrobić. Tymczasem PiS jest osamotniony.” – mówił Adam Jarubas w stolicy Małopolski.

“Kraków jest dziś jedną z metropolii Europy, wiele zostało tu zrobione, w czym wielkie zasługi prezydenta Majchrowskiego. Pojawiają się jednak nowe wyzwania dotyczące warunków i jakości życia, czystego powietrza, walki ze smogiem” – dodał Jarubas.

“Miasto zrobiło bardzo wiele, aby zlikwidować niską emisję, zmniejszyć ilość pieców zanieczyszczających powietrze, wymienić prawie cały transport publiczny na ekologiczny” – mówił Adam Jarubas.

Reklamy

“W ciągu kilku miesięcy po wyborze do europarlamentu będą się decydować losy przyszłego budżetu europejskiego i projekty polskich miast jak Kraków oraz innych miejscowości powinny mieć tam swój należny priorytet. Koalicja Europejska ma partnerów w całej Europie – należymy do największej koalicji europejskiej EPL. PiS jest w Europie osamotniony, więc nie będzie w stanie rozmawiać o takich sprawach. Do tego trzeba umiejętności dialogu, szukania sojuszników. Koalicja Europejska gwarantuje środki dla Polski.” – podsumował Adam Jarubas.

 

Poprzedni artykuł„Bydło i chlew, król tabloidowego szamba”. Posłanka PiS o dziennikarzu „Super Expressu”
Następny artykułPanika w PiS: już 7 milionów Polaków obejrzało film o pedofilii w kościele.