“Jarosław Kaczyński jako lider Zjednoczonej Prawicy funduje nam wojnę religijną. Wciąga też kościół w kampanię wyborczą.” – mówił dzisiaj na antenie Radia Zet Adam Jarubas. “Przede wszystkim powinna nastąpić gruntowna zmiana myślenia w tej sprawie i chęć zadośćuczynienia ofiarom. Mam nadzieję, że taka refleksja w polskim kościele” – dodał Jarubas.

“Żeby wierni nie odchodzili z kościoła, muszą widzieć, że kościół chce zmierzyć się z tym problemem. Nie tylko werbalnie, ale również w czynach. Dzisiaj trwa dyskusja o tym, jak zaostrzać przepisy. A podstawowe pytanie brzmi jednak inaczej: czy i dlaczego nie są egzekwowane te przepisy, które już istnieją” – mówił Adam Jarubas.

Reklamy

“Jarosław Kaczyński kiedyś powiedział, że droga do dechrystianizacji Polski prowadzi przez ZChN. Dzisiaj można powiedzieć, że droga do dechrystianizacji Polski prowadzi przez PiS. Ludzie masowo odchodzą.” – dodał Jarubas.

źródło: Radio Zet

 

 

Poprzedni artykułEuroposeł PiS o pedofilii wśród księży: Problem wydumany, specjalnie wymyślony, żeby jątrzyć
Następny artykułNiech Kaczyński wytłumaczy się ze spotkań z Przyłębską! “Przy schabowym omawiają wyroki” – komentują internauci