Obrońcy pedofilów?

Lucyna Krawiecka w 2001 roku zgłosiła prokuraturze w Krośnie sprawę ks. Michała M., proboszcza Tylawy. Wcześniej, już po zdemaskowała księdza-pedofila zawiadomiła ówczesnego abp. przemyskiego Józefa Michalika. Teraz Krawiecka zabrała głos nt. roli Stanisława Piotrowicza w sprawie.

– Sądzę, że Piotrowicz działał w porozumieniu z Michalikiem z intencją zniszczenia tych osób, które ujawniły molestowanie w Tylawie. Nie ulega wątpliwości, że jest współodpowiedzialny za to, co się stało. Chciał zminimalizować liczbę świadków. Podczas konferencji prasowej zostałam publicznie zniesławiona – powiedziała Krawiecka w rozmowie z NaTemat.

– Piotrowicz się tłumaczy, że on nie prowadził tej sprawy, a robił to prokurator Sławomir Merkwa. Jestem przekonana, że pan Piotrowicz w znacznym stopniu wpływał na prokuratora Merkwę, który był wówczas młodym człowiekiem. Prawdopodobnie Piotrowicz udzielał informacji oskarżonemu księdzu, który podczas kazań powtarzał: „Mój prokurator wszystko mi mówi”, chwalił się, że wie, kto i co zeznaje. Nikt tego dziś nie może udowodnić, ale ludzie pamiętają te słowa. (…) Piotrowicz po obronie księdza Michała M. bardzo szybko zaczął awansować. Najpierw został senatorem, później posłem – dodała.

Źródło: NaTemat

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
slawka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
slawka
Gość
slawka

Przyjrzyjcie sie mu dobrze, prawda,ze wyglada na homoseksualiste? W 90-ciu procentach JEST NIM; stad krycie ksiezy.