04 grudnia 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieLicealiści przerażeni pomysłami PiS. Za pocałunek będzie grozić więzienie?

Licealiści przerażeni pomysłami PiS. Za pocałunek będzie grozić więzienie?

Młodzież w szoku po propozycjach PiS, dotyczących zmian w prawie. „Jeśli podwyższymy wiek inicjacji to chłopak z trzeciej klasy liceum może trafić do aresztu za pocałowanie dziewczyny z klasy drugiej. Ktoś kto wymyśla takie zmiany, mentalnie pozostał w średniowieczu i nigdy nie był zakochanym nastolatkiem. Skupmy się na problemie.” – napisała Paulina Hennig-Kloska. Na forach i grupach skupiających nastolatków wrze. Czy państwo polskie zmienia się w opresyjno-zamordystyczne?

Zmiany, które szykuje PiS, zamiast uderzyć w sprawców przestępstw uderzą w młodych i zakochanych. Słusznie więc zauważa Hennig-Kloska, że takie zmiany mógł wymyślić tylko ktoś zimny, nieczuły, kto nigdy nie był zakochany. Ktoś, kto nie poznał potęgi miłości.

Reklamy

PiS jawi się dzisiaj jako organizacja, której pomysły dotykają kolejne grupy społeczne. Tylko teraz zaczyna być naprawdę niebezpiecznie – młodość to czas emocji, pierwszych miłości. Tymczasem takie restrykcyjne prawo sprawi, że będziemy na równi z innymi opresyjnymi reżimami, w których okazywanie uczuć jest zabronione.

 

 

Musisz o tym wiedzieć!