Licealiści przerażeni pomysłami PiS. Za pocałunek będzie grozić więzienie?

Młodzież w szoku po propozycjach PiS, dotyczących zmian w prawie. “Jeśli podwyższymy wiek inicjacji to chłopak z trzeciej klasy liceum może trafić do aresztu za pocałowanie dziewczyny z klasy drugiej. Ktoś kto wymyśla takie zmiany, mentalnie pozostał w średniowieczu i nigdy nie był zakochanym nastolatkiem. Skupmy się na problemie.” – napisała Paulina Hennig-Kloska. Na forach i grupach skupiających nastolatków wrze. Czy państwo polskie zmienia się w opresyjno-zamordystyczne?

Zmiany, które szykuje PiS, zamiast uderzyć w sprawców przestępstw uderzą w młodych i zakochanych. Słusznie więc zauważa Hennig-Kloska, że takie zmiany mógł wymyślić tylko ktoś zimny, nieczuły, kto nigdy nie był zakochany. Ktoś, kto nie poznał potęgi miłości.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


PiS jawi się dzisiaj jako organizacja, której pomysły dotykają kolejne grupy społeczne. Tylko teraz zaczyna być naprawdę niebezpiecznie – młodość to czas emocji, pierwszych miłości. Tymczasem takie restrykcyjne prawo sprawi, że będziemy na równi z innymi opresyjnymi reżimami, w których okazywanie uczuć jest zabronione.