Kampania wyborcza przynosi niekiedy wypowiedzi polityków, z których nie wiadomo czy może się bardziej śmiać czy płakać. Dlatego internauci nie tylko się śmieją ale też bezlitośnie wykazują absurdy wynikające z wypowiedzi Saryusza-Wolskiego dotyczącej Centralnego Portu Komunikacyjnego.

“W  scenariuszu wojennym Centralny Port Komunikacyjny jest w stanie przyjąć przerzut 200 tys. żołnierzy amerykańskich w ciągu 24 godzin.” powiedział Saryusz-Wolski a internet zatrząsł się ze śmiechu. Skąd u tego członka Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej takie dane? Nie wiadomo, ale wiemy, że w PZPR został do 1989 roku a “legitymacja partii była zapewne ceną za stanowisko adiunkta w Zakładzie Ekonomii Politycznej Socjalizmu Uniwersytetu Łódzkiego.” – pisał o nim jeden z dziennikarzy. W Zakładzie Ekonomii Socjalizmu zapewne nie takie fantazje przechodziły.

A jaka jest prawda? “Upraszczając, US Air Force mają około 350 C-130 w wersji transportowej. Każdy zabierze 60-90 żołnierzy. 2500 lotów. Plus logistyka wiele tysięcy lotów. W jeden dzień… Gwiezdne niszczyciele chyba pomogą…” – skomentował internauta.

Reklamy

Ale nie wszyscy byli tak wyrozumiali:

“WIĘKSZEGO IDIOTYZMU JESZCZE NIE SŁYSZAŁEM !!! Panie Saryiusz-Wolski, Centralnego Portu Komunikacyjnego nie ma i zapewniam pana, że nigdy nie powstanie w pisowskiej rzeczywistości. Proszę nie kpić z Narodu. PAN BREDZI, PANIE EUROPOŚLE PiS. “Ukłony”- mjr rez. pil. Arkadiusz SZCZĘSNY” – napisał inny komentujący.

https://twitter.com/MASZ1962/status/1129477660311195648

“Cała ramia USA włączając rezerwistów liczy 1 mln żołnierzy – i 20 % ma ich przylecioeć na CKP w 24 h? To jest jakieś 500 Jumbo-jetów – a aktywnych jest 546 na całym świecie. Opowiastki dla debili od JSW.” – dodał inny komentator.

 

Poprzedni artykułSzydło wysługuje się dziećmi w kampanii? “Co za hańba”
Następny artykułPolska zmienia się w państwo zakazów! Po wyborach PiS chce jeszcze bardziej ograniczyć handel w niedzielę