Kampania wyborcza przynosi niekiedy wypowiedzi polityków, z których nie wiadomo czy może się bardziej śmiać czy płakać. Dlatego internauci nie tylko się śmieją ale też bezlitośnie wykazują absurdy wynikające z wypowiedzi Saryusza-Wolskiego dotyczącej Centralnego Portu Komunikacyjnego.

„W  scenariuszu wojennym Centralny Port Komunikacyjny jest w stanie przyjąć przerzut 200 tys. żołnierzy amerykańskich w ciągu 24 godzin.” powiedział Saryusz-Wolski a internet zatrząsł się ze śmiechu. Skąd u tego członka Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej takie dane? Nie wiadomo, ale wiemy, że w PZPR został do 1989 roku a „legitymacja partii była zapewne ceną za stanowisko adiunkta w Zakładzie Ekonomii Politycznej Socjalizmu Uniwersytetu Łódzkiego.” – pisał o nim jeden z dziennikarzy. W Zakładzie Ekonomii Socjalizmu zapewne nie takie fantazje przechodziły.

A jaka jest prawda? „Upraszczając, US Air Force mają około 350 C-130 w wersji transportowej. Każdy zabierze 60-90 żołnierzy. 2500 lotów. Plus logistyka wiele tysięcy lotów. W jeden dzień… Gwiezdne niszczyciele chyba pomogą…” – skomentował internauta.

Ale nie wszyscy byli tak wyrozumiali:

„WIĘKSZEGO IDIOTYZMU JESZCZE NIE SŁYSZAŁEM !!! Panie Saryiusz-Wolski, Centralnego Portu Komunikacyjnego nie ma i zapewniam pana, że nigdy nie powstanie w pisowskiej rzeczywistości. Proszę nie kpić z Narodu. PAN BREDZI, PANIE EUROPOŚLE PiS. „Ukłony”- mjr rez. pil. Arkadiusz SZCZĘSNY” – napisał inny komentujący.

„Cała ramia USA włączając rezerwistów liczy 1 mln żołnierzy – i 20 % ma ich przylecioeć na CKP w 24 h? To jest jakieś 500 Jumbo-jetów – a aktywnych jest 546 na całym świecie. Opowiastki dla debili od JSW.” – dodał inny komentator.

 

Podziel się swoją opinią!


Co o tym sądzisz?
  • Fascynacja
  • Szczęście
  • Smutek
  • Złość
  • Znudzenie
  • Strach

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
JoannaJakubWladyslaw Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Wladyslaw
Gość
Wladyslaw

Najłatwiej być debilem.

Jakub
Gość
Jakub

Oczywiście , że bredzi gość – jeden port jeden cel!!!

Joanna
Gość
Joanna

A wrogie armie będą stały i czekały, aż wszyscy Amerykanie wylądują? A może najpierw unicestwią to lotnisko i nikt nie wyląduje? Swój geniusz już pan ujawnił w 27:1 🙂