Setki ludzi z Wesołej i Sulejówka przed ministerstwem infrastruktury w Warszawie w proteście przeciwko działaniom ministra Adamczyka. Tym razem chodzi o sprawę Wschodniej Obwodnicy Warszawy, ważnej i bardzo potrzebnej drogi. Urzędnicy z… Białegostoku decydują o jej przebiegu – wybrano wariant, który biegnie przez środek jednej z dzielnic Warszawy. Mieszkańcy chcą tunelu i trudno im się dziwić – Wesoła to bardzo spokojna, willowa i leśna okolica.

Warszawa nie ma szczęścia do rządów PiS. Obwodnica miasta, tak bardzo potrzebna, mogła powstać już bardzo dawno temu ale działania te zablokowano za czasów poprzedniego rządu PiS. Opóźnienia sięgają już 10 lat lub więcej. Minister Adamczyk nie ma jednak pomysłu na rozwiązanie tego problemu. Niekiedy można odnieść wrażenie, że ucieka od trudnych spraw – to jego ministerstwu podlega m.in. sprawa dieselgate. Od czterech lat nie udało mu się doprowadzić do rozwiązania problemu trujących samochodów.

Reklamy

Adamczyk pochodzi z Małopolski i przez wiele osób uważany jest za bardzo słabego ministra. Nic więc dziwnego, że zdesperowani mieszkańcy Wesołej i Sulejówka wzięli sprawy w swoje ręce.

PiS miał słuchać suwerena. Jak widać, coś nie zadziałało.

Poprzedni artykułSzarpana kobieta, wykręcana ręka. Polska pod rządami PiS zmienia się w państwo opresyjne?
Następny artykułDramat w Krakowie, z pracy odeszli wszyscy specjaliści onkologii w klinice. „Onkologia polska właściwie nie istnieje”