Mieszkańcy protestują przeciwko działaniom ministra Adamczyka. Chodzi o wschodnią obwodnicę Warszawy

Setki ludzi z Wesołej i Sulejówka przed ministerstwem infrastruktury w Warszawie w proteście przeciwko działaniom ministra Adamczyka. Tym razem chodzi o sprawę Wschodniej Obwodnicy Warszawy, ważnej i bardzo potrzebnej drogi. Urzędnicy z… Białegostoku decydują o jej przebiegu – wybrano wariant, który biegnie przez środek jednej z dzielnic Warszawy. Mieszkańcy chcą tunelu i trudno im się dziwić – Wesoła to bardzo spokojna, willowa i leśna okolica.

Warszawa nie ma szczęścia do rządów PiS. Obwodnica miasta, tak bardzo potrzebna, mogła powstać już bardzo dawno temu ale działania te zablokowano za czasów poprzedniego rządu PiS. Opóźnienia sięgają już 10 lat lub więcej. Minister Adamczyk nie ma jednak pomysłu na rozwiązanie tego problemu. Niekiedy można odnieść wrażenie, że ucieka od trudnych spraw – to jego ministerstwu podlega m.in. sprawa dieselgate. Od czterech lat nie udało mu się doprowadzić do rozwiązania problemu trujących samochodów.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Adamczyk pochodzi z Małopolski i przez wiele osób uważany jest za bardzo słabego ministra. Nic więc dziwnego, że zdesperowani mieszkańcy Wesołej i Sulejówka wzięli sprawy w swoje ręce.

PiS miał słuchać suwerena. Jak widać, coś nie zadziałało.