Czemu oni tak nie lubią Wielkopolski? PKP z Poznania jeszcze wolniej

Poznań, jedno z największych miast w Polsce, ma najwyraźniej pecha do sprawnych połączeń kolejowych. A może to swojego rodzaju zemsta za głosowanie na Koalicję Europejską? W każdym bądź razie czerwcowa korekta kolejowego rozkładu jazdy przyniesie wydłużenie czasu przejazdu na wielu trasach z Poznania. Nie ma między innymi szans na uzyskanie zapowiadanego czasu 2h 20m do Warszawy.

Czas przejazdu wydłuży się od 15 do 30 minut a to oznacza kłopoty dla pasażerów. Kolej jest wielką nadzieją na sprawny transport w Polsce, jednak problem leży w fatalnym zarządzaniu oraz braku wizji rozwoju. Powinniśmy inwestować jak najwięcej zarówno w szybkie połączenia pasażerskie jak i cargo.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


PKP jest zarządzane przez PiS od 2015 roku. W tym czasie spadła punktualność, zwiększyły się opóźnienia a dużo pociągów wypada z kursów.

Na razie wydaje się, że PKP odcina Wielkopolskę od Polski.