„Premier Morawiecki walczy z powodzią siedmioma limuzynami” napisał Sławomir Nitras, załączając zdjęcie luksusowych samochodów w strugach deszczu. Niestety one nie pomogą, pomogłaby skuteczna, prowadzona od lat polityka antypowodziowa, ale zdaje się, że na deklaracjach w 2015 roku się skończyło.

Niektórzy spekulują też, że klęska powodzi to kara boska za kłamstwa i propagandę, które od kilku lat zagościły w przestrzeni publicznej. Ale trudno w to uwierzyć – dlaczego mieliby cierpieć zwykli ludzie, podczas gdy politycy przyjeżdżają luksusowymi autami prawie na miejsce?

Skąd więc tyle samochodów? Jest całkiem możliwe, że członkowie rządu licznie zjechali na miejsce, by zrobić sobie zdjęcia i nagrać „setki” do kamer na tle wody, co miałoby rzekomo symbolizować ich zaangażowanie, empatię i pomoc. Ile w tym prawdy widać wyraźnie z komentarzy Polaków:

„Ekspert le he he. Jak ustąpią opady będzie się chwalił ze to dzięki jego rękami udało się usunąć wszystkie podtopienia. I jeszcze da premie i medale Szydło i Brudzińskiemu.” – napisał jeden z internautów.

„Gdybym wierzył w boga, tak jak mieszkańcy Podkarpacia, to czułbym bojaźń, że powódź to kara boska za pedofilię w podkarpackich domach publicznych oraz za głosowanie na PiS chroniące pedofili duchownych i świeckich.” – skomentował inny.

„Nie ma przypadku że przed wyborami klęski żywiołowe dotknęły Podkarpacie, Małopolskę oraz Lubelszczyznę na miejscu mieszkańców Podlasia i też bym miał się na baczności. A tak poważnie to bardzo współczuję poszkodowanym” – czytamy w kolejnym komentarzu.

 

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
IraqKazimierz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kazimierz
Gość
Kazimierz

Szczyt bez szczelności ze strony premiera w takiej chwili jechać taką kolumną do tych poszkodowanych ludzi.Za co on się ma,że jedzie jak cesarz Etiopi.

Iraq
Gość
Iraq

Niedługo niektóre te limuzyny będą wymieniać. Lada moment wchodzi do sprzedaży nowy passat.