SMS Terleckiego do posłów pokazuje prawdziwy stosunek PiS do problemu pedofilii w kościele

terlecki sejm

Krzywdzenie i wykorzystywanie seksualne dzieci to trudny temat dla PiS. Partia ta związała się mocno z kościołem, którego część popiera działaczy Kaczyńskiego. Nic więc dziwnego, że premiera filmu Tomasza Sekielskiego o pedofilach  sutannach wywołała popłoch w szeregach partii układu władzy. Dziennikarze ujawnili, że marszałek Terlecki wysłał do posłów klubu PiS SMS, w którym zachęca ich do… milczenia.

“To pokazuje jak PIS naprawdę ma ochotę z pedofilią kościelną walczyć. Wstyd i hipokryzja” – skomentował jeden z internautów.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


“Sz. P. W związku z jutrzejszą premierą filmu red. Sekielskiego bezwzględnie proszę o NIEKOMENTOWANIE tego filmu w programach i mediach społecznościowych. Proszę także o nieprzyjmowanie zaproszeń do dyskusji nt. filmu. Wszystkie przypadki pedofilii muszą być bezwzględnie wyjaśnione przez organy ścigania a osoby winne skazane.” – brzmiała instrukcja Terleckiego.

Tak zwane przekazy dnia mają ułatwiać posłom PiS dyskusję w posłami opozycji. Chodzi o to, by wyglądało, iż partia mówi jednym językiem. W rzeczywistości świadczy to o ogromnej słabości PiS – tu nie ma miejsca na własne poglądy i przemyślenia.

źródło: TVN24