Smog kosztuję Polaków ponad 100 miliardów rocznie a efektów pracy rządu nie widać

W najnowszym raporcie Deloitte, dotyczącym smogu znajdują się alarmujące informacje o tym, że smog zabija 46 tysięcy Polaków rocznie, natomiast koszty, które ponoszą w związku z nim Polacy to ponad 100 miliardów złotych. Co w tym czasie robi rząd?

Zamiast rozwijać produkcję prądu z OZE, podobnie jak robią to Niemcy, buduje gigantyczną elektrownię węglową w Ostrołęce, do której węgiel dostarczać będą… Rosjanie. To kolejne zanieczyszczanie powietrza.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Polityka energetyczna rządu nie istnieje a prawdziwe podwyżki cen prądu dopiero przed nami.

Nierozwiązana pozostaje też sprawa afery dieselgate. Po polskich ulicach ma jeździć około 140 tysięcy samochodów Volkswagena i Skody, które nie spełniają norm emisji spalin i trują . Czy minister Adamczyk, podobnie jak jego rządowy kolega Jurgiel śpi? Prawdopodobnie tak, chociaż brak efektów jego działań w tym zakresie może oznaczać kolejne tysiące przedwcześnie zmarłych osób i choroby u dzieci oraz osób starszych.

źródło: TVN24